Pripažintas plaukų priežiūros prekės ženklas patyrė fiasko: moterims slenka plaukai, blogėja odos būklė

JAV įmonė „Olaplex“, gaminanti plaukų priežiūros priemones, sulaukė daug teisėsaugos dėmesio. 28 moterys bendrovę padavė į teismą dėl nuslinkusių plaukų naudojant „Olaplex“ priemones. Apie tai rašo BBC.com.
 

JAV įmonė „Olaplex“, gaminanti plaukų priežiūros priemones, sulaukė daug teisėsaugos dėmesio. 28 moterys bendrovę padavė į teismą dėl nuslinkusių plaukų naudojant „Olaplex“ priemones. Apie tai rašo BBC.com.

„Olaplex“ asortimentą sudaro šampūnai, kondicionieriai, serumai, kaukės bei kitos plaukų priežiūrai skirtos priemonės. Kaip teigiama, naudojant būtent „Olaplex“ produktus, įmanoma atkurti pažeistus plaukus ir juos itin sustiprinti.

Tačiau skirtingus amerikiečių įmonės kurtus produktus naudojusios moterys nurodė, kad juose galimai yra kenksmingų cheminių medžiagų, sukeliančių plaukų slinkimą bei galvos odos būklės problemas.

Kaltinimus neigia

2014 m. Kalifornijoje įkurta įmonė „Olaplex“ pranešime spaudai teigia, jog visi gaminami produktai yra kokybiški. „Juose naudojama patentuota chemija, kuri atkuria pažeistus plaukus“, – nurodė amerikiečių įmonė.

Plaukų priežiūros priemonių gamintojai, sureagavę į gautus skundus, atliko tyrimą. Kaip vėliau paaiškėjo, visi produktai – saugūs.

„Esame pasirengę ryžtingai ginti savo įmonę, prekės ženklą ir produktus nuo šių nepagrįstų kaltinimų“, – susiklosčiusią situaciją griežtai komentavo instagrame. Todėl amerikiečių įmonė neatšaukė savo produktų gamybos.

„Olaplex“ priemonės yra skirtos žmonėms, kurie šviesina plaukus. Nors tos priemonės yra prieinamos plačiai visuomenei, keli produktai parduodami tik apmokytiems plaukų specialistams.

Daugelyje salonų visame pasaulyje „Olaplex“ procedūra yra siūloma dažytiems plaukams už papildomą kainą. Taip pat prekės ženklas yra remiamas Kim Kardashian ir Drew Barrymore“, – pranešime nurodė amerikiečių įmonė.

Liko plika

Praėjusią savaitę Kalifornijos apygardos teismui ieškinį pateikusios moterys teigė, jog naudodamos „Olaplex“ priemones neteko plaukų ar netgi nupliko. Nukentėjusiosios pridūrė, kad jų plaukai liko sausi, trapūs ir dar labiau pažeisti.

„Plaukai skilinėjo ir lūžinėjo. Atrodė lyg neprižiūrėti ir tarsi būtų nukirpti žoliapjove“, – nuogąstavo viena iš „Olaplex“ naudotojų.

Kai kurios moterys, kaip teigiama teisiniuose dokumentuose, patyrė ūmų galvos odos niežulį, bėrimą, deginimą, turėjo atvirų žaizdų. Ieškovės bendrai reikalauja 75 tūkst. JAV dolerių (daugiau nei 62 tūkst. svarų sterlingų) žalos atlyginimo.

Įrodymai – akivaizdūs

Ieškinyje taip pat nurodoma, jog „Olaplex“ produktuose yra lilialio ir pantenolio cheminių junginių, dėl kurių gali slinkti plaukai ar kilti galvos odos uždegimas, atsirasti pūslių.

Kadaise lilialis buvo naudojamas kaip kvepalai kosmetikoje, tačiau nuo 2022 m. kovo mėnesio buvo uždraustas ES dėl poveikio vaisingumui.

BBC.com duomenimis, amerikiečių įmonė yra pašalinusi žalingą sudedamąją medžiagą iš visų savo produktų gamybos.

Nukentėjusių moterų teigimu, iki šiol vis dar yra parduodami senesnės gamybos „Olaplex“ gaminiai, kuriuose yra lilialio, dar žinomo kaip butilfenilmetilpropionas.

Advokatai atidžiai išnagrinėjo visus gautus moterų skundus ir nurodė, jog moterų plaukų slinkimą galėjo lemti ir kitų produktų naudojimas.

„Olaplex“ visus kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jų gaminamos plaukų priežiūros priemonės nesukelia plaukų slinkimo ar lūžinėjimo. „Nepriklausomų trečiųjų šalių laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, jog „Olaplex“ produktai yra saugūs ir veiksmingi“, – savo interneto puslapyje rašė bendrovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder