Pulkininkas: rusai tausoja raketas „Kinžal“ svarbiausiems strateginiams objektams naikinti

(2)

Tarp ketvirtadienį numuštų raketų buvo ir „Kinžal“, bet šiaip jau rusai jas taupo svarbiausiems strateginiams objektams naikinti.

Tai penktadienį per televizijos maratoną pareiškė oficialus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Oro pajėgų vadovybės atstovas pulkininkas Jurijus Ihnatas.

„Raketų „Kinžal“ ne tiek ir daug. Tai ginklas, kuriuo labai puikavosi Putinas, vadindamas šią raketą hipergarsine. Bet jų labai mažai, todėl rusai jas taupo svarbiausiems, jų supratimu, taikiniams naikinti.

Deja, šįsyk jiems svarbiausi strateginiai taikiniai buvo objektas Zaporižioje ir vienas iš Kyjivo energetikos infrastruktūros objektų. Toks jų strateginis tikslas – palikti žmones, kurį nors sostinės rajoną be šviesos“, - sakė jis.

J. Ihnatas pridūrė, kad numušti tokios raketos beveik neįmanoma, nes nėra priemonių tokiems itin dideliu greičiu skriejantiems objektams naikinti.

Be to, „Kinžal“ skrenda balistine trajektorija. „Naikintuvas MiG-31 pakelia ją į viršutinius atmosferos sluoksnius, ten ją paleidžia. Ir ji jau skrenda ir dideliu greičiu rėžiasi į taikinį“, - pasakojo pareigūnas.

Kaip jau buvo pranešta, ketvirtadienį Rusijos kariuomenė paleido į Ukrainą 55 raketas.

Oro gynybos pajėgoms pavyko numušti 47 raketas, iš jų 20 – virš Kyjivo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder