Putinas aplankė Ukrainoje sužeistus Rusijos kareivius

(1)

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aplankė Ukrainoje sužeistus Rusijos kareivius.

Tai buvo itin retas jo susitikimas akis į akį su Rusijos kariuomenės eiliniais, Kyjivui tęsiant kontrpuolimą prieš Maskvos pajėgas ir savaitgalį kovoms suintensyvėjus.

Rusijos vadovas aplankė karius Centrinėje Višnevskio karo klinikoje prie Maskvos minint „Rusijos dieną“, patriotinę valstybinę šventę. Kremlius transliavo vaizdus, kuriuose buvo matyti tamsią eilutę vilkėjęs V. Putinas ir jį lydėjęs gynybos ministras Sergejus Šoigu su karine apranga. Pareigūnai stovėjo prieš eilę vyrų, vilkėjusių mėlynus ligoninės drabužius, kai kurie sėdėjo neįgaliojo vežimėliuose.

Prisegdamas vienam jų medalį 70 metų V. Putinas ištarė: „Sveikinu jus“. Spausdamas ranką V. Putinui kareivis atsakė: „Tarnauju Rusijai“.

Atrodė, kad susitikimas vyko griežtai saugant. Naujienų agentūra TASS pranešė, kad V. Putinas įteikė šaulių būrio vadui „Rusijos didvyrio žvaigždę“ – nuo sovietinių laikų aukščiausiąjį apdovanojimą Rusijoje.

Rusija puola Ukrainą jau daugiau nei metus, tačiau V. Putinas labai retai susitinka su operacijoje dalyvaujančiais kariais. Pastarąjį kartą jis aplankė sužeistus kareivius pernai gegužę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder