Putinas įsakė surengti pirmąją ekonomikos pasiekimų parodą nuo SSRS žlugimo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė atitinkamą dekretą. Pirmoji tarptautinė paroda-forumas "Rusija" bus surengta Liaudies ūkio pasiekimų parodoje Maskvoje 2023-2024 m.

Kaip pažymima prezidento dekrete, jos tikslas bus "pademonstruoti svarbiausius Rusijos Federacijos pasiekimus įvairiuose ekonomikos sektoriuose, įskaitant pramonę, energetiką, agropramoninį kompleksą, transportą, statybą, mokslą ir kultūrą.

Taip pat ketinama parodyti "teigiamą Rusijos Federaciją sudarančių subjektų vystymosi patirtį".

Parodos rengimo ir organizavimo komiteto pirmininku V. Putinas paskyrė Kremliaus vidaus politikos kuratorių, prezidento administracijos vadovo pirmąjį pavaduotoją Sergejų Kirijenką.

Liaudies ūkio pasiekimo paroda buvo atidaryta 1939 m. Maskvoje ir iš pradžių vadinosi Visasąjungine žemės ūkio paroda.

Joje buvo demonstruojami sovietmečio žemės ūkio, mechanikos inžinerijos, modernaus meno, kosminių technologijų ir kitų sričių pasiekimai.

Anksčiau V. Putinas sakė, kad Rusijos ekonomika nuo 2022 m. liepos mėn. rodo teigiamą dinamiką dėl vidaus verslo plėtros nišose, kurias paliko Vakarų bendrovės, pasitraukusios iš šalies.

V. Putinas taip pat pažymėjo ryšių su "sparčiai augančiomis šalimis rytuose ir pietuose" plėtrą.

Tuo pat metu prezidento administracija įspėjo vicegubernatorius apie pasirengimo V. Putino perrinkimui 2024 m. kovą pradžią, pranešė "Vedomosti", remdamasi Kremliui artimais šaltiniais.

Regionų atstovams pavesta pasirūpinti rinkėjų aktyvumu ir balsų skaičiumi už V. Putiną 2024 m. rinkimuose: "pagrindinis kandidatas" turėtų surinkti daugiau balsų nei 2018 m. (76,7 proc. esant 67,5 proc. rinkėjų aktyvumui).

"Taip pat buvo kalbama apie specialiosios operacijos įtakos rinkimams veiksnį ir apie tai, kad, priklausomai nuo jos eigos, kampanijoje bus taikoma skirtinga taktika", - sakė vienas iš pašnekovų.

Formaliai prezidento rinkimų kampanija prasideda likus 90-100 dienų iki balsavimo dienos.

2024 m. rinkimai vyks kovo 17 d. V. Putinas kol kas nepaskelbė apie savo dalyvavimą juose.

Liaudies ūkio pasiekimų parodoje (archyvai)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder