Putinas įsisavina Baltarusijos gamyklas, kad sustiprintų savo kariuomenę

Rusija ketina absorbuoti Baltarusijos gynybos pramonės elementus, kad galėtų perginkluoti savo kariuomenę ir paremti užsitęsusį karą prieš Ukrainą.

Pasak Karo tyrimų instituto (ISW) pranešimo, Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka vasario 17 d. susitikime su V. Putinu patvirtino, kad Rusijos Federacija jau pradėjo šį procesą.

Konkrečiai jis sakė, kad Baltarusijos aviacijos ir kosmoso pramonė yra pasirengusi gaminti Rusijos kariuomenei atakos lėktuvus Su-25, remdamasi Rusijos technologijomis.

Be to, A. Lukašenka sakė, kad Baltarusijos valstybinė Minsko automobilių gamykla pradėjo gaminti komponentus Rusijos KamAZ ir išreiškė pasirengimą padėti Rusijai gaminti elektroninius komponentus, kurie pakeistų prarastą Vakarų importą.

A. Lukašenka numatė, kad Baltarusija 100 proc. laikosi "susitarimų dėl bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje", kurie esą buvo sudaryti "prieš tris mėnesius".

ISW analitikai mano, kad Rusijos Federacija labiau naudosis Baltarusijos kariniu-pramoniniu kompleksu, kad sustiprintų savo karinius pajėgumus.

"Papildomi Su-25 ir sunkvežimių atsarginės dalys tikriausiai nėra itin svarbūs Rusijos ilgalaikių karinių pastangų sėkmei.

Nepaisant Lukašenkos pareiškimų, Kremlius gali užgrobti Baltarusijos gamyklas ir pertvarkyti jas taip, kad jose būtų gaminama Rusijos kariuomenei reikalinga itin svarbi įranga.

Rusai taip pat gali bandyti pertvarkyti Rusijos gamyklas, kurios šiuo metu užsiima arba yra įrengtos gaminti Su-25 ir sunkvežimius, kad galėtų gaminti skubiau reikalingą įrangą", - teigia ekspertai.

ISW priduria, kad Kremlius naudoja Baltarusijos gynybos pajėgumų elementus Rusijos gynybos produkcijai didinti, nes "Putinas siekia atkurti Rusijos karinius pajėgumus, kad galėtų išlaikyti užsitęsusį karą su Ukraina".

Kaip Lukašenka žaidžia kartu su Putinu

Apsišaukėlis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neseniai pareiškė, kad yra pasirengęs prisijungti prie karo Rusijos pusėje, tačiau tik vienu atveju.

Jis pareiškė, kad tai įmanoma, jei iš Ukrainos į Baltarusijos teritoriją ateis "bent vienas kareivis žudyti mano žmonių".

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis į tai atsakė, kad net ir tokiu atveju ukrainiečiai kovos iki galo. 

Po skandalingų pareiškimų A. Lukašenka nuvyko pas V. Putiną į Maskvą.

Penktadienį, vasario 17 d., diktatoriai susitiko Kremliaus rezidencijoje Maskvoje, kad vėl "pakišo koją" Vakarams ir aptarė bendrą pasipriešinimą "taiką mylinčioms šalims" (kaip sakė A. Lukašenka).

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder