Vladimiras Putinas

Putinas pareiškė esąs pasirengęs deryboms su Ukraina, jei Kyjivas priims „naują teritorinę realybę“

(3)

Per pokalbį telefonu su Turkijos lyderiu Recepu Tayyipu Erdoganu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jam pasakė esąs atviras dialogui su Ukraina, jei Kyjivas pripažins, kad Maskvos okupuotos teritorijos priklauso Rusijai, tai ketvirtadienį pranešė Kremlius.

„V. Putinas dar kartą patvirtino, kad Rusija pasirengusi rimtam dialogui su sąlyga, kad Kyjivo valdžia įvykdys gerai žinomus ir ne kartą išsakytus reikalavimus atsižvelgti į naujas teritorines realijas“, – sakoma Kremliaus pranešime.

R. T. Erdogano biuras anksčiau pranešė, kad paskambinęs V. Putinui Turkijos prezidentas paragino jį pradėti taikos derybas.  

Rusijos kariuomenė okupuoja didelius Rytų ir Pietų Ukrainos teritorijos plotus. Kremlius tvirtina aneksavęs Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sritis, nors jų iki galo nekontroliuoja.

„Rusija pabrėžė destruktyvų Vakarų valstybių vaidmenį, tiekiant Kyjivo režimui ginklus ir karinę techniką, suteikiant operatyvinę informaciją ir padedant nustatyti taikinius“, – sakoma pranešime.

Vadovai taip pat aptarė, kaip įgyvendinamas svarbus susitarimas dėl grūdų, pasiektas tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms ir padedant Turkijai, kad būtų atblokuotas Ukrainos grūdų eksportas. Kremlius nurodė, kad lyderiai aptarė „maisto ir trąšų tiekimo iš Rusijos atblokavimą“ ir būtinybę „pašalinti visas kliūtis Rusijos eksportui“.

Rusija buvo trumpam pasitraukusi iš susitarimo spalį po bepiločio lėktuvo atakos prieš jos Juodosios jūros laivyną. Po kelių dienų ji sugrįžo, bet jos pareigūnai skundžiasi ribojimais Rusijos produkcijai.

V. Putinas puola Ukrainą nuo praėjusių metų vasario.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder