Ar pavargome nuo karo Ukrainoje

Putinas paskelbė apie dalinę mobilizaciją Rusijoje: pirmajame kreipimesi po invazijos į Ukrainą – ir ciniški pareiškimai

Pirmą kartą nuo vasario mėnesio, kai pasiuntė karius į Ukrainą, kreipdamasis į šalies gyventojus Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje, praneša šalies žiniasklaida.

Įrašytame klipe jis teigia: „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų, Chersono ir Zaporožės bei kitų nuo nacių režimo laisvų sričių piliečiai Kalbėsime apie mūsų suvereniteto gynimo žingsnius, piliečių valios ir noro patiems spręsti savo valią palaikymą“.

Kalboje jis aiškino, kad Vakarų šalys bando "blokuoti" bet kokią nepriklausomybę ir vystymąsi.

"Norėdamos brutaliais būdais primesti savo valią kitiems žmonėms. Vakarų tikslas vis dar yra susilpninti ir sunaikinti, jie tai atvirai deklaruoja", - kalbėjo V.Putinas.

V.Putinas pridurė, kad Vakarai neva pavertė Ukrainos žmones „patrankų mėsa“ dar 2014 m., kai buvo aneksuotas Krymo pusiasalis.

„Siekiant apsaugoti mūsų tėvynę ir vientisumą, manau, kad būtina remti dalinę mobilizaciją“, – sakė jis.

„Įsakymas dėl dalinės mobilizacijos pasirašytas“, – pareiškė jis.

Anot Kremliaus lyderio, pirminiai mobilizacijos veiksmai prasidės jau šiandien.

Toliau jis sako, kad „pagrindinis tikslas“ – „išlaisvinti“ Donbaso regiono žmones – „lieka nepakitęs“.

Sklindant žinioms apie sėkmingas Ukrainos kontratakas, vis senkančius Rusijos armijos rezervus bei kariuomenės bausmių sugriežtinimus, Vladimiras Putinas nusprendė kreiptis į tautą skelbdamas apie šalyje vyksiančią dalinę mobilizaciją bei jau numatytus referendumus ne tik okupuotose Ukrainos teritorijose.

Reaguodamas į vis prastėjančią situaciją karo lauke, Kremliaus lyderis internetinėje transliacijoje paskelbė pranešimą dėl dalinės mobilizacijos bei pakomentavo situaciją dėl numatytų referendumų ne tik okupuotose Ukrainos dalyse.

Dar vakar Doneckas, Luhanskas, Chersonas ir Zaporožė paskelbė, kad rengs referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos. Įvairiais teigimais, šie referendumai buvo skubotai suplanuoti, siekiant suduoti atkirtį stiprėjančioms Ukrainos kontratakoms.

JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Baltųjų rūmų antradienio pranešime teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ruošiasi galimai mobilizacijai.

Kalbos pradžia buvo nurodyta 21 val. Lietuvos laiku, tačiau transliacija vėlavo, o galiausiai buvo atšaukta. Rusijos leidinys lenta.ru taip pat nurodė, kad V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas neatsiliepė į skambučius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder