Putinas planuoja iki metų pabaigos išbandyti hipergarsinę branduolinę raketą "Satan-2"

Putinas, kaip teigiama, planuoja iki metų pabaigos antrą kartą išbandyti savo hipergarsinę branduolinę raketą "Satan-2", - paskelbė thesun.co.uk.

Visam pasauliui pavojinga raketa RS-28 "Sarmat" gali susprogdinti taikinius, atskriejusi beveik 16 000 km/h greičiu, o tai reiškia, kad ji gali sunaikinti Jungtinę Karalystę už 1600 mylių vos per šešias minutes.

Rusų politikas Aleksejus Žuravliovas anksčiau grasino hipergarsine raketa "Satan-2" per kelias minutes sunaikinti Didžiąją Britaniją ir vos per dešimt minučių sunaikinti Suomiją.

Rusija anksčiau gyrėsi, kad šis žvėris, galintis nešti 15 kovinių galvučių ir vienu siaubingu smūgiu numesti kelias atomines bombas, bus visiškai įdiegtas iki metų pabaigos.

Tačiau planai gruodžio pabaigoje atlikti antrąjį bandymą sukėlė gandus apie gėdingą 200 tonų sveriančios raketos žudikės gamybos vėlavimą.

Anksčiau Rusija gyrėsi, kad šis "žvėris", galintis nešti 15 kovinių galvučių ir vienu siaubingu smūgiu numesti kelias atomines bombas, bus visiškai parengtas naudoti iki metų pabaigos.

Tačiau planai gruodžio pabaigoje atlikti antrąjį bandymą sukėlė gandus, kad žudikiškos 200 tonų sveriančios raketos gamyba vėluoja.

Rusijos gynybos ministerijos atstovas sakė valstybinei naujienų agentūrai TASS: "Iki šių metų pabaigos gali būti tęsiami raketos "Sarmat" skrydžio projektiniai bandymai, o galimas antrasis bandomasis paleidimas."

Po sėkmingo pirmojo bandymo balandį 70-metis "Pašėlęs Vladas" teigė, kad branduolinė raketa gali "pralaužti bet kokią gynybą" ir "privers tuos, kurie bando grasinti Rusijai, pagalvoti du kartus".

Paleidimo metu filmuotoje medžiagoje buvo matyti, kaip iš požeminio bunkerio paleidžiama milžiniška 115 pėdų aukščio raketa, sukėlusi didžiulį ugnies kamuolį.

Per maždaug 15 minučių ji nuskriejo beveik visą Rusijos teritoriją - beveik 3 600 mylių.

Gegužės mėn. buvęs Rusijos kosmoso agentūros "Roskosmoso" direktorius ir artimas V. Putino sąjungininkas Dmitrijus Rogozinas sakė, kad beveik 50 raketų "Satan-2" yra "masiškai gaminamos" ir netrukus bus naudojamos kovinėje veikloje.

Jis gyrėsi, kad šios raketos gali sunaikinti "pusę JAV pakrantės", rengdamas grėsmingą skaidrių demonstravimą moksleiviams.

Rogozinas taip pat grasino tiesioginiais smūgiais Dauningo gatvei ir Baltiesiems rūmams keistame internetiniame pasisakyme per NATO aukščiausiojo lygio susitikimą.

Kitas didelis "Satan-2" bandymas buvo numatytas birželio mėn., o netoli Kuros poligono esantys vietos gyventojai buvo įspėti nesiartinti prie taikinio atokioje Kamčiatkoje, tačiau paleidimas taip ir neįvyko.

Organizatorių nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder