Putino kova su alkoholizmu panaši į vėjo malūnus: Rusijos pareigūnų girtuoklystė nevaldoma

Leidinio "Meduza" šaltinių teigimu, V. Putinui ypač didelį nerimą kelia "kai kurių žmonių iš jo artimiausios aplinkos" būklė.

"Žmonės nuo vasario mėnesio yra neblaivūs.

Ministrai, jų pavaduotojai, net kai kurie vicepremjerai, prezidento administracijos ir Saugumo tarybos darbuotojai, kai kurie valstybinių korporacijų vadovai, gubernatoriai", - sakė vienas iš pašnekovų.

V. Putino nurodymu vasario 24 d. Rusijos kariuomenė pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Kremlius planavo per kelias dienas kaimyninėje šalyje įvesti marionetinį valdymą, tačiau buvo priblokštas stipraus ukrainiečių pasipriešinimo, o neseniai ir sėkmingo kontratakos.

Pradėjo siųsti signalus

"Vis dėlto turime plačiau propaguoti sveiką gyvenseną. Tai reikia daryti paprastai, neperkelti atsakomybės kam nors, nemanyti, kad tai kažkoks antraeilis dalykas - geriantys vyrai ir toliau gers."

Taip V. Putinas kalbėjo rugpjūčio viduryje susitikęs su laikinai einančiu Vladimiro srities vadovo pareigas Aleksandru Avdejevu.

Rusijos prezidentas patikslino, kad kovojant su priklausomybe nuo alkoholio "nieko negalima uždrausti, negalima užsiimti pernelyg dideliu kainų didinimu ir akcizų įvedimu".

Priešingai, būtina "propaguoti sveiką gyvenimo būdą", taip pat "plėtoti sporto infrastruktūrą ir skirti deramą dėmesį kultūros objektams".

Keletą dienų prieš tai V. Putinas bendravo su kitu gubernatoriumi - Kirovo srities vadovu Aleksandru Sokolovu (susitikimai vyko prieš rinkimus šiuose regionuose; oficialiais duomenimis, laimėjo ir A. Sokolovas, ir A. Avdejevas).

Ir Rusijos prezidentas vėl kalbėjo apie alkoholį - tiksliau, apie "aukštą gyventojų alkoholizmo lygį" Kirovo srities miestuose.

"Nereikia nieko kišti po kilimu, nieko lakuoti, reikia spręsti opiausias problemas", - ragino V. Putinas A. Sokolovą.

"Prašau į tai atkreipti dėmesį".

Dar niekada prezidentas taip dažnai nekalbėjo apie priklausomybės nuo alkoholio problemas Rusijoje.

Vienas iš retų komentarų šia tema nuskambėjo iš jo lūpų per tradicinę spaudos konferenciją 2016 m.

Tąkart žurnalistas V. Putinas paklausė apie kovą su nelegalia prekyba techniniu spiritu - po to, kai Irkutske 77 gyventojai mirtinai apsinuodijo alkoholio pakaitalu.

Atsakydamas V. Putinas pareiškė, kad "alkoholizacija" iš tiesų yra Rusijos "problema".

Tačiau tuoj pat optimistiškai pridūrė, kad, pavyzdžiui, Šiaurės Europos šalyse geriama tikrai ne mažiau (nors tai nėra tiesa).

Gubernatoriai buvo nustebę

V. Putino pastabos per susitikimus su gubernatoriais atrodo dar keistesnės, nes nei Vladimiro, nei Kirovo sritys nėra tie regionai, kuriuose žmonės labiausiai priklausomi nuo alkoholio.

Sveikatos apsaugos ministerija nepateikia statistinių duomenų apie šį rodiklį visuose Rusijos Federacijos subjektuose atskirai, tačiau pranešė, kad blogiausia padėtis yra Tolimuosiuose Rytuose ir šalies šiaurėje, taip pat Penzos srityje.

Tačiau prezidentas su šių regionų gubernatoriais apie "gyventojų alkoholizmą" nekalbėjo.

Kremliui artimas "Meduza" šaltinis paaiškino, kad šios temos paminėjimas abiem gubernatoriams taip pat buvo netikėtas, nes alkoholizmas "net nepatenka į svarbiausių" problemų dešimtuką jų regionuose: "Tai nėra kažkas, kas žmonėms kelia nerimą".

Todėl A. Sokolovas ir A. Avdejevas buvo suglumę - jie nesuprato, kodėl prezidentas staiga apie tai prabilo.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paaiškino, kad V. Putino pareiškimai susiję su tuo, jog šių dviejų gubernatorių vadovaujami regionai "išsiskiria iš bendros pastarųjų metų tendencijos", rodančios alkoholio vartojimo mažėjimą Rusijoje.

Pareigūnai yra girti

Tačiau kiti du Rusijos prezidento administracijai artimi "Meduza" šaltiniai teigia, kad V. Putinas taip kalbėjo ne dėl statistinių rodiklių.

Kremliaus šeimininkas pradėjo kreipti ypatingą dėmesį į šią problemą, nes įsivėlę į karą Ukrainoje Rusijos pareigūnai pradėjo daugiau ir daug dažniau vartoti alkoholį.

Vienas Medūzos pašnekovas pažymėjo, kad pagrindinė tokio "streso malšinimo" priežastis yra susijusi su realia žala, kurią padarė invazija į Ukrainą ir Vakarų sankcijos Rusijai.

Tačiau V. Putinas mano, kad pareigūnai turėtų lengvai susidoroti su šiais sunkumais.

Iki vasario 24 d. beveik niekas iš Rusijos pareigūnų nežinojo, kad prezidentas nusprendė pradėti karą su Ukraina.

Todėl daugelis jų buvo visiškai sutrikę ir nežinojo, ką daryti pirmaisiais karo mėnesiais.

"Vasario mėn. valdžios žmonės išėjo per stiklą. Kai kurie rimtai susipyko, - padarė išvadą vienas iš šaltinių. "Jie turi savo karą, savo problemas".

Kalbama, kad dėl alkoholio vartojimo sukeltos situacijos tarp aukščiausių Rusijos valstybinių įmonių vadovų ir biurokratų pradėjo nerimauti V. Putinas, nes "pradėjo kenkti drausmė": "Kažkas dingsta prieš svarbų įvykį, kažkas praneša neaiškiai ir sumišusiai. Plačioji visuomenė tai jau mato".

Tačiau panašu, kad V. Putinas neketina paleisti pažeidėjų: pasak "Meduza" šaltinių, "kol kas bus tik užuominos ir švelnūs reikalavimai".

Tačiau situacija gali pasikeisti: kalbama, kad prieš kelerius metus vienas iš Rusijos gubernatorių jau neteko posto būtent dėl priklausomybės nuo alkoholio.

Stenkitės nepiktnaudžiauti

V. Putinas pats dabar beveik negeria - priešingai nei tada, kai buvo studentas.

Tačiau, pavyzdžiui, Kremliaus šeimininkas yra viešai pasakojęs, kaip kartą savo gimtadienį šventė su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu: "Neslėpsiu - išgėrėme po stikliuką degtinės, tiesiog pjaustėme dešreles".

Alkoholio gamintojai per susitikimą su prezidentu dėstė, kad "rusai tiesiog užaugo su alkoholiu".

Tačiau V. Putinas nesutiko su tokiu teiginiu: "Aš užaugau su mamos pienu. Net ir gero, kokybiško alkoholio pagrindas tebėra spiritas.

Jis labai trumpam suteikia jėgų, o paskui..."

2020 m. V. Putinas paskelbė: "Pastaruoju metu stengiuosi negerti alaus. Pilvas auga".

zacharova

Parengta pagal Meduza inf.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder