R. T. Erdoganas: elkitės su Turkija kaip su Ukraina

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį paragino Europos Sąjungą elgtis su jo šalimi lygiai taip pat, kaip su Ukraina, nelaukiant, kol jai „ smogs karas“.

„Parodykite Turkijai tokį pat jautrumą, kokį matome (rodomą) Ukrainai“, – per spaudos konferenciją Ankaroje sakė R. T. Erdoganas.

Turkija siekia narystės ES nuo 1987 metų, tačiau pastaraisiais metais derybos strigo, o Briuselis vis labiau kritikavo R. T. Erdogano autoritarinį valdymą.

„Mes plojome (Ukrainos prezidentui Volodymyrui) Zelenskiui Europos Parlamente – tai labai gerai, – sakė R. T. Erdoganas. – Tam prireikė katastrofos... Turkija katastrofos nelauks.“

Primindamas, kad Turkija yra NATO narė, jis pridūrė: „Kodėl jūs neduodate karinės technikos, kurios reikia Turkijai?“

R. T. Erdoganas bando išlaikyti pusiausvyrą atsidūręs sudėtingoje padėtyje dėl Rusijos invazijos, nes palaiko artimus ryšius ir su Kijevu, ir su Maskva.

Pastaraisiais metais jis labiau suartėjo su Rusija, įsigijęs iš jos karinės technikos, nepaisant Turkijos NATO partnerių prieštaravimų.

Tačiau R. T. Erdoganas paragino nutraukti ugnį ir neleido karo laivams naudotis strategiškai svarbiais Bosforo ir Dardanelų sąsiauriais, kurių Rusijai reikia norint pasiekti Juodąją jūrą iš Viduržemio jūros.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Sidebar placeholder