Rusai pasirengę karą toleruoti dar dvejus metus, dauguma tiki Rusijos pergale - apklausa

86,7 proc. rusų yra pasirengę toleruoti karo Ukrainoje tęsimąsi ateinančius dvejus metus.

Tuo pat metu 45 proc. mano, kad karas truks nuo šešių mėnesių iki metų, 28 proc. - 1-2 metus.

13 proc. respondentų tikisi, kad karas baigsis per ateinančius šešis mėnesius, pranešė Rusijos žiniasklaida, remdamasi konsultacijų grupės "Polylog" atlikta apklausa.

Dauguma apklaustų rusų (apie 70 proc.) įsitikinę, kad Rusijai pavyks išsaugoti Krymą ir Zaporožės, Chersono, Luhansko ir Donecko sričių teritorijas, apie kurių aneksiją buvo paskelbta rugsėjo mėnesį.

32 proc. respondentų tikisi, kad ateityje bus "aneksuotos" kitos Ukrainos teritorijos.

Tik 9 proc. išreiškė nuomonę, kad visos teritorijos grįš į Ukrainos sudėtį.

Maždaug pusė (52 proc.) apklaustųjų mano, kad karas baigsis "režimo pakeitimu Ukrainoje, kuris atitinka Rusijos interesus". 38 proc. tikisi "Ukrainos demilitarizacijos". 

Kalbant apie karo pasekmes, 77 proc. rusų mano, kad Rusijos tarptautinė padėtis sustiprės.

Be to, 54 proc. rusų mano, kad po karo įvyks "Rusijos visuomenės suvienijimas". 59 proc. respondentų tikisi, kad Rusija atkurs santykius su "nedraugiškomis" šalimis, 75 proc. tikisi, kad sugrįš išvykusios užsienio bendrovės, o dar 60 proc. nemano, kad po karo šalis bus izoliuota nuo pasaulio ekonomikos.

Ar rusai palaiko karą prieš Ukrainą - apklausos

Sausio pradžioje "The Wall Street Journal" citavo Rusijos viešosios nuomonės fondo atliktos uždaros apklausos duomenis, kad netrukus po to, kai Rusija rugsėjį paskelbė apie dalinę mobilizaciją, parama karui nukrito iki 34 %, tačiau netrukus gerokai išaugo - iki 80 %.

Buvęs Kremliaus pareigūnas taip pat sakė žurnalistams, kad vidaus apklausa dėl karo parodė, jog rusai toleruotų dar vieną mobilizacijos etapą. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder