Rusai praneša užėmę du Ukrainos kaimus prie Bachmuto (1)

Rusijos kariuomenė trečiadienį pranešė užėmusi dvi Rytų Ukrainos gyvenvietes netoli Bachmuto miesto, kurį Maskva mėgina užimti nuo šios vasaros.

Atnaujintoje Rusijos kariuomenės kasdienėje suvestinėje sakoma, kad Donecko srityje „po puolimo veiksmų“ Rusijos kariuomenė visiškai „išlaisvino“ Bilohorivkos ir Perše Travnios gyvenvietes.

Bilohorivka yra už 25 km į šiaurę nuo Bachmuto. Perše Travnia, ukrainietiškai – Ozarianyvka, yra už 20 kilometrų į pietus. Apie šiuos nedidelius laimėjimus pranešama Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, trokštančioms pergalės po pasitraukimo iš Chersono ir Charkivo, atiduodant visas jėgas mūšyje dėl Bachmuto.

Bachmutas, kadaise garsėjęs vynuogynais ir druskos kasyklomis, vadinamas „mėsmale“ dėl ten vykstančio žiauraus apkasų karo, artilerijos dvikovų ir susirėmimų fronto linijoje aplink miestą.

Manoma, kad šioje srityje už Maskvą kovoja rusų samdiniai, mobilizuoti kaliniai ir kiti naujai  mobilizuotieji.

Ukrainos prezidentūra trečiadienį pranešė, kad dėl apšaudymo mieste nutrūko dujų ir elektros tiekimas, neveikia ryšiai.

Karo studijų instituto teigimu, „Rusijos pajėgos lapkričio 29 d. pasiekė nežymių laimėjimų aplink Bachmutą, tačiau mažai tikėtina, kad Rusijos pajėgos pasistūmėjo tokiu tempu, apie kokį praneša Rusijos šaltiniai“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder