Kraujo spaudimas

Rusai skuba pirkti kraujospūdžio matuoklius: tonometrų rinka išaugo beveik dvigubai

(1)

Rusų kraujospūdžiui matuoti skirtų medicinos prietaisų paklausa 2023 m. išaugo beveik 30 proc. Internetu buvo parduota 2,2 mln. tonometrų, palyginti su 890 000 vienetų 2022 m., o vaistinėse ir parduotuvėse parduota 3,9 mln. vienetų, palyginti su 3,8 mln. vienetų prieš metus.

Iš viso pernai rusai tonometrams įsigyti išleido beveik 12 mlrd. rublių, o 2022 m. išlaidos jiems sudarė 10,8 mlrd. rublių.

Tai matyti iš analitinės bendrovės "RNC Pharma" skaičiavimų, kuriuos skelbia "Izvestija".

Nuo 2018 m. iki 2023 m. tonometrų rinka Rusijoje išaugo beveik dvigubai, teigė bendrovės - medicinos prietaisų gamintojos "Plastis-M" medicinos direktorius Olegas Volkovas.

Pasak jo, apskritai tonometrų paklausą dabar beveik visiškai patenkina užsienio gamintojai.

Taip yra dėl to, kad Rusijos įmonės daugiausia gamina rankinius tonometrus, o automatiniai tonometrai dažniausiai tiekiami iš Kinijos, paaiškino bendrovės "MDpro" generalinis direktorius Aleksejus Vaninas.

Vieno prietaiso kaina yra nuo 1,5 tūkst. iki 2,5 tūkst. rublių, tačiau yra ir gerokai pigesnių pasiūlymų iš Kinijos.

Pavyzdžiui, "kai kurie bevardžiai kiniški tonometrai" kainuoja 500-800 rublių, sakė "RNC Pharma" plėtros direktorius Nikolajus Bespalovas.

"Juos labai aktyviai perka vartotojai, nors tokiems gaminiams nėra jokių kokybės garantijų. Kiek ilgai jie tarnaus - didelis klausimas", - sakė N. Bespalovas.

Padidėjusi kraujospūdžio matavimo prietaisų paklausa susijusi su visuomenės senėjimu ir didėjančia pagyvenusių žmonių dalimi Rusijoje, aiškina Volkovas.

"Rosstat" demografinės prognozės duomenimis, vyresnių nei darbingo amžiaus žmonių procentinė dalis augs ir padidės nuo 23,6 proc. 2024 m. iki 27 proc. 2046 metais.

Antroji priežastis - didėjantis sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis", - aiškino ekspertas.

Be to, išaugusį tonometrų poreikį gali lemti tai, kad gyventojai pradėjo daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, sakė kardiologas Jaroslavas Ašichminas.

"Be to, COVID-19 pandemija turėjo įtakos sergamumui širdies ir kraujagyslių ligomis", - pridūrė jis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder