Rusija ir Šiaurės Korėja susitarė dėl savitarpio pagalbos užpuolimo iš kitų šalių atveju

Rusijos ir Šiaurės Korėjos vadovai pasirašė susitarimą dėl savitarpio pagalbos trečiosios šalies užpuolimo atveju – tai yra visapusiškos abiejų šalių partnerystės susitarimo dalis.

Trečiadienį Pchenjane Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong Uno pasirašytu susitarimu dėl visapusiško strateginio bendradarbiavimo siekiama abiejų valstybių bendradarbiavimą pakelti į naują lygmenį.

Kimas susitarimą pavadino „didžiule sutartimi“, kuri, pasak jo, pradeda naują erą. Jis pabrėžė, kad jų bendradarbiavimas politiniais, kariniais, ekonominiais ir kitais klausimais yra taikus ir skirtas ginti abiejų valstybių interesams.

„Neabejoju, kad ji taps naujo daugiapolio pasaulio spartesnio vystymosi varomąja jėga“, – sakė Kimas.

Vizito Šiaurės Korėjoje metu V. Putinas kritikavo Vakarų ginklų tiekimą Ukrainai. Atskiros NATO sąjungininkės leido Ukrainai atakuoti Rusijos teritoriją savo tiekiamais didelio tikslumo ginklais. Rusija tai vertina kaip tiesioginį NATO valstybių įsitraukimą į karą Ukrainoje.

V. Putinas taip pat pasisakė už JT sankcijų Šiaurės Korėjai atšaukimą ir patikino Kimą, kad padės atlaikyti tarptautinių baudžiamųjų priemonių spaudimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder