Crocus City Hall

Rusija paprašė JAV pateikti visą informaciją apie teroristinį išpuolį "Crocus City Hall" koncertų salėje

Po teroristinio išpuolio "Crocus City Hall" koncertų salėje Maskva nusiuntė Vašingtonui tiesioginį prašymą pateikti turimą informaciją apie išpuolį ir JAV ją perdavė, sakė JAV ambasadorė Lynne Tracy.

"Po šio teroristinio išpuolio Jungtinės Valstijos toliau dalijasi turima informacija su Rusijos žvalgybos agentūromis, kad padėtų tyrimui ir jų tiesioginiu prašymu.

Tai darysime ir toliau", - L. Tracy žodžius citavo ambasados spaudos tarnyba.

Ji sakė, kad, nepaisant nesutarimų su Kremliumi, Vašingtonas mano, jog Rusijos piliečiai turi teisę gyventi "saugiai ir oriai".

Balandžio pradžioje JAV pareigūnai laikraščiui "The Washington Post" sakė, kad JAV vyriausybė daugiau nei dvi savaitės prieš išpuolį pranešė Rusijos valdžios institucijoms, kad "Crocus City Hall" koncertų salė yra potencialus teroristų taikinys.

Šis teiginys prieštarauja aukštų Rusijos saugumo pareigūnų pareiškimams, kad JAV įspėjimai buvo pernelyg bendro pobūdžio ir negalėjo padėti išvengti išpuolio.

Po teroristinio išpuolio "Crocus" rūmuose FSB direktorius Aleksandras Bortnikovas pripažino, kad JAV žvalgybos agentūros įspėjo Rusiją apie gresiantį išpuolį, tačiau sakė, kad tai buvo "bendro pobūdžio informacija".

Balandžio 2 d. SVR direktorius Sergejus Naryškinas teigė, kad Rusija buvo įspėta apie galimą teroristinį išpuolį, tačiau informacija nebuvo konkreti.

Likus trims dienoms iki išpuolio, Rusijos prezidentas V. Putinas pareiškimus apie teroristinio išpuolio Rusijoje galimybę pavadino "provokaciniais". Vėliau Rusijos valdžios institucijos ir saugumo pajėgos dėl išpuolio apkaltino Ukrainą.

Atsakomybę už išpuolį, kuris buvo daugiausiai aukų pareikalavęs Rusijoje per 20 metų, prisiėmė ISIS-Q, "Islamo valstybės" padalinys Afganistane.

Anksčiau laikraštis "The New York Times" pranešė, kad JAV nepateikė Rusijai visos turimos informacijos apie galimą teroristinį išpuolį Maskvoje, bijodamos atskleisti savo šaltinius: "Priešiški Vašingtono ir Maskvos santykiai neleido JAV pateikti jokios informacijos apie teroristų planą daugiau, nei buvo būtina, baiminantis, kad Rusijos valdžios institucijos gali sužinoti šaltinius ar žvalgybos metodus", - rašė NYT.

Iki šiol "Crocus" teroristinio išpuolio byloje suimta 11 žmonių.

Tyrimo metu tiesioginiais išpuolio vykdytojais įvardijami keturi Tadžikistano piliečiai: Dalerdžonas Mirzojevas, Saidakrami Rachabalizoda, Šamsiddinas Fariduni ir Muhammadsoobiras Faizovas.

Be to, Aminčonas, Dilovaras ir Isroilas Islomovas, taip pat Ališeras Kasimovas, Nazrimadas Lutfulloi, Jakubdžionis Jusufzoda ir Muhammadas Šaripzoda buvo išsiųsti į ikiteisminio sulaikymo centrus.

IC nurodė, kad jie suteikė kovotojams butą, pardavė jiems automobilį ir pervedė pinigų.

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder