Rusija prašo Indijos automobilių, atsarginių dalių ir maisto

Rusija prašo Indijos automobilių, atsarginių dalių ir maisto

Rusija aktyviai ieško galimybių apsirūpinti automobilių komponentais ir mašinomis bei žemės ūkio produktais iš Indijos, praneša "Times of India". Nors derybos dėl pirkimų didinimo vyksta nuo tada, kai Vakarų šalys įvedė sankcijas Rusijai, dabar Maskva vis labiau primygtinai reikalauja, nes dėl užsienio gamintojų uždarymo Rusijoje vis sunkiau rasti automobilių dalių.

Pasak jo šaltinių, Rusija prašo Indijos detalių ir automobilių gamintojams pradėti dirbti Rusijoje, taip pat užmegzti su jais prekybą.

Atsarginių dalių eksportas vis dar įmanomas, tačiau automobilių gamintojai vargu ar sutiks, nes baiminasi antrinių sankcijų, teigė laikraštis.

Ir tai pasakytina ne tik apie Indijoje veikiančius pasaulinius prekės ženklus, bet ir apie tokius nacionalinius prekės ženklus kaip "Mahindra & Mahindra" ir "Tata Motors", nes jie taip pat vykdo tarptautinę veiklą.

Tata taip pat valdo Didžiosios Britanijos bendrovę Jaguar Land Rover.

Automobilių pramonė yra viena iš labiausiai nuo karo nukentėjusių pramonės šakų: "Autostat" duomenimis, 2022 m. automobilių pardavimai sumažėjo 59 proc.

Praėjus maždaug metams po Rusijos invazijos į Ukrainą, naujų užsienio prekės ženklų automobilių atsargos jau beveik išnaudotos.

Dabar kalbama nebe apie tūkstančius ar šimtus parduodamų automobilių, o apie dešimtis, teigia Rusijos automobilių pardavėjų asociacija, kai kurių markių, pavyzdžiui, "Renault", visai nebeliko.

Indijos eksportuotojų delegacija šiuo metu lankosi Rusijoje, kad aptartų sojų pupelių ir kitų žemės ūkio produktų tiekimą, priduria "Times of India".

"Prekybos centrų lentynos tuščios ir net neapmuitinamose parduotuvėse oro uoste beveik nieko nėra, išskyrus rusišką degtinę", - laikraščiui sakė ką tik iš Rusijos grįžęs eksportuotojas.

Tai jau ne pirmos tokios derybos, tačiau kol kas jose nebuvo pasiekta jokių konkrečių susitarimų.

Viena iš problemų yra mokėjimo būdas. Naudoti dolerius sunku dėl sankcijų, o prekiaudami vietine valiuta eksportuotojai, jų teigimu, praranda 4 proc. nuo kiekvieno sandorio.

Jie pasiūlė Indijos prekybos ministerijai, kad tokiems sandoriams turėtų būti nustatytas tam tikras fiksuotas rupijos ir rublio keitimo kursas, kurį Indijos rezervų bankas iš anksto skelbtų kas dvi savaites.

Prekyba nacionalinėmis valiutomis nepavyko ir kituose sektoriuose dėl trūkumo rinkoje ir didelio valiutos kurso svyravimo.

Dėl to Indija jau metus negali pervesti 2 mlrd. dolerių už ginklų tiekimą Rusijai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder