Rusija surengė rekordinį nuo karo pradžios oro smūgį Ukrainoje: attremdamas ataką žuvo F-16 pilotas

Naktį iš birželio 29 d. Rusijos ginkluotosios pajėgos surengė didžiausią ataką prieš Ukrainą nuo karo pradžios, paleisdamos 537 oro puolimo priemones, praneša Ukrainos ginkluotosios pajėgos. 

Konkrečiai, buvo panaudoti 477 smogiamieji bepiločiai tipo „Shahed“ kartu su imitatoriais ir 60 įvairių raketų, tarp jų balistinės „Iskander“ (7 vnt.), hipergarsinės „Kinzhal“ (4 vnt.), sparnuotosios „X-101“ ir „Kalibras“ (41 ir 4 vnt.), priešlėktuvinės „S-300“ (3 vnt.). 

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų duomenimis, pavyko neutralizuoti 475 taikinius: buvo numušta 38 raketos ir 211 dronų, dar 225 dronai ir viena X-101 buvo prarasti.

Ankstesnis rekordas buvo birželio 9 d. – tada Rusijos kariuomenė paleido 499 dronus ir raketas į Ukrainą.

Taip pat atremiant ataką žuvo 32 metų F-16 pilotas pulkininkas leitenantas Maksimas Ustimenko. 

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad jis numušė septynis taikinius, bet per paskutinį manevrą jo lėktuvas buvo apgadintas. 

Pilotas nukreipė krintantį naikintuvą nuo gyvenamosios vietovės, bet nespėjo katapultuotis. 

Dėl Rusijos atakos buvo apgadinti trys devynių aukštų namai Smalos mieste Čerkasų srityje. Pagal srities karinės administracijos duomenis, sužeisti šeši žmonės, tarp jų – vaikas. Žymiai apgadintas vietinis Nacionalinio maisto technologijų universiteto koledžas.

Kremenčuge, Poltavos srityje, dėl nukritusių nuolaužų kilo gaisras įmonėje. Taip pat buvo apgadintas gyvenamojo namo priestatas. 

Poltavoje buvo užpulta geležinkelio infrastruktūra, pranešė „Ukrzaliznytsia“. 

Charkovo srityje bepilotis orlaivis pataikė į važiuojantį automobilį. Dėl to žuvo 60-metis vyras, o 59-metis buvo sužeistas, pranešė OVA vadovas Olegas Sinehubovas. 

Nikolajevo srityje buvo smogta infrastruktūros objektui ir sandėliams. 

Rekordinį puolimą prieš Ukrainą pakomentavo prezidentas Volodymyras Zelenskis. „Maskva nesustos, kol galės smogti masiniais smūgiais. Vien per šią savaitę buvo paleista daugiau nei 114 raketų, daugiau nei 1270 dronų ir beveik 1100 aviacinių bombų. 

Šaltinis: The Moscow Times

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder