Rusijoje mokykloje pradėjus šaudyti ginkluotam užpuolikui žuvo 13 vaikų

Rusijos mokykloje pirmadienio rytą šaudynės įvyko Udmurtijos respublikos mieste Iževskas, esančiame už 1 200 km į rytus nuo sostinės Maskvos. Žuvo mažiausiai 13 žmonių, dar 21 buvo sužeistas, - paskelbė euronews.com.

 

Rusijos vidaus reikalų ministerija, išplatinusi pareiškimą per "Telegram", pranešė, kad šaulys, kaip pranešama, nusižudė.

"Iškart po to, kai policija gavo pranešimą apie šaudymą Iževsko 88-ojoje mokykloje, Udmurtijos respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai nuvyko į įvykio vietą ir organizavo priemones įtariamajam sulaikyti", - rašoma jame.

Rusijos tyrimų komitetas pareiškime taip pat patvirtino, kad pradėjo tyrimą.

Valdžios institucijos teigė, kad šaulys į mokyklą įėjo vilkėdamas juodus marškinėlius su "nacių simbolika" ir balaklavą.

"Su savimi jis neturėjo jokių dokumentų, o jo tapatybė šiuo metu nustatinėjama", - pridūrė Tyrimų komitetas.

Udmurtijos respublikos gubernatorius Aleksandras Brečalovas "Telegram" pranešė, kad iki ketvirtadienio paskelbtas gedulas dėl aukų.

Pastaraisiais metais Rusijoje įvykusių šaudynių mokyklose serija paskatino prezidentą Vladimirą Putiną sugriežtinti ginklų laikymo kontrolę.

Pernai Kazanėje per šaudynes mokykloje žuvo devyni žmonės, įskaitant septynis mokinius.

Po kelių mėnesių Permės valstybiniame universitete per šaudymą žuvo šeši žmonės, dar kelios dešimtys buvo sužeisti.

Mirtiniausias išpuolis mokykloje Rusijoje įvyko 2004 m. Beslano mieste, kai islamo kovotojai kelioms dienoms įkaitais paėmė daugiau kaip 1 000 žmonių. Apsiaustis baigėsi susišaudymais ir sprogimais, žuvo 334 žmonės, daugiau kaip pusė jų - vaikai.

2018 m. paauglys taip pat nužudė 20 žmonių savo profesinėje mokykloje Kerčės mieste Kryme, o po to nusižudė.

Po šaudynių Kazanėje V. Putinas taip pat paragino Rusijos vyriausybę pagerinti vieningus saugumo ir kovos su terorizmu protokolus mokyklose.

Organizatorių nuotr.
 

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder