Rusijoje mokytojas už „išdavystę“ įkalintas dvidešimčiai metų

Rusijos karinis teismas dvidešimčiai metų įkalino mokytoją, apkaltintą „valstybės išdavyste“ už tai, kad siuntė pinigus į Ukrainą. Pasak kaltinamojo, jį valdžiai įskundė kolegos.

 

27 metų Danijilas Kliuka penkerius metus praleis kalėjime, o kitus penkiolika – „griežto režimo kolonijoje“, ketvirtadienį naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė anoniminis jurisdikcijos atstovas.

Teismo svetainėje sakoma, kad nuosprendis paskelbtas trečiadienį, mokytojas apkaltintas „išdavyste“ ir „teroristinės veiklos rėmimu“. Rusijos žiniasklaidos grupė RBK pranešė, kad D. Kliuka atliko du banko pavedimus kriptovaliuta nuo 20 tūkst. iki 100 tūkst. rublių (nuo 229 iki 1146 JAV dolerių) vertės Ukrainos fondui „Grįžk gyvas“, renkančiam pinigus šalies kariuomenei.

Pasak kaltinamojo akto, D. Kliuka taip pat planavo siųsti pinigus Ukrainos Azovo pulkui, Rusijos laikomam teroristine organizacija.

Pasak RBK, D. Kliuka teisme pripažino savo kaltę. Jis buvo suimtas 2023 m. vasarį Lipecko srityje į pietus nuo Maskvos, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Pernai liepą „Telegram“ grupės „Politzek-Info“ paskelbtame laiške D. Kliuka teigė, kad buvo suimtas, kai ant nuotraukų Kremlių remiančiame vietos laikraštyje pripaišė žmonėms ragus, barzdas ir ūsus.

D. Kliuka sakė, kad Rusijai pradėjus karinę kampaniją jo kolegos mokykloje pastebėjo piešinius ant laikraščio ir jį įskundė, jis buvo atleistas iš darbo.

D. Kliuka sakė ant laikraščio piešęs, kad „pasijuoktų“ arba „išreikštų savo jausmus“. Kolegos paskambino Federalinei saugumo tarnybai (FST), davė agentams šiuos laikraščius bei pasakė, kad „mane domina sprogmenys“, parašė jis ir pridūrė pinigus siuntęs giminaičiams okupuotoje Ukrainos Luhansko srityje.

Pavedimai buvo rasti jo telefone. D. Kliuka sakė buvęs priverstas prisipažinti, kad pinigai buvo skirti finansuoti Azovo pulką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder