Jūrų dronai

Rusijos laivynui sunaikinti Didžioji Britanija skyrė 200 mln. svarų sterlingų jūrų dronams

Pasak Ukrainos gynybos ministro Rustemo Umerovo, ginkluotosioms pajėgoms pavesta padidinti savo sėkmės Juodojoje jūroje mastą, o tam reikia pagaminti daugiau bepiločių dronų.

Jungtinė Karalystė dronų gamybai Ukrainai skyrė 200 mln. svarų sterlingų. Apie tai pirmadienį, kovo 4 d., savo "Facebook" puslapyje pranešė Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas.

Pasak gynybos ministro, jis ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis telefoninio pokalbio metu su Didžiosios Britanijos gynybos ministru Grantu Shappsu ir ginkluotųjų pajėgų vadu admirolu seru Anthony Radakinu pasikeitė informacija apie dabartinę operatyvinę situaciją.

Be to, sakė Umerovas, jie su britų kolegomis aptarė galimybes plėsti bendradarbiavimą Jūrų pajėgumų koalicijoje.

"Turime įvertinti Ukrainos sėkmę sunaikinant Rusijos laivyną. Todėl turime padidinti bepiločių jūrų dronų naudojimą Ukrainoje", - sakė Umerovas.

Priminsime, vasario 11 d. vicepremjeras Michailas Fiodorovas pareiškė, kad Ukraina pasivijo Rusijos Federaciją pagal tolimojo nuotolio dronų kamikadzių skaičių.

Pasak jo, Ukraina ir toliau didins mastą šiuo klausimu.

Taip pat tikimasi, kad pasirodys patobulinta jūrinio drono MAGURA versija.

Anksčiau, vasario 7 d., buvo pranešta, kad Ukraina padidino savo ginkluotosioms pajėgoms skirtos elektroninės kovos (EW) įrangos gamybą.

Pasak vadovybės, Ukrainos specialistai turi priešo ginklų pavyzdžių, kurie yra tiriami, siekiant rasti daugiau būdų, kaip jiems pasipriešinti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder