Rusijos narystės suspendavimas JT Žmogaus teisių taryboje

Atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje suspendavimo. Ukrainos ir grupės šalių, įskaitant ir Lietuvos, vardu teikta rezoliucija priimta rezultatu: 93 valstybės balsavo už dokumentą, 24 balsavo prieš, o 58 valstybės susilaikė.

Po rezoliucijos priėmimo, Baltijos valstybių vardu pasisakęs, Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė garbingai laikosi žodžio drauge imtis ryžtingų veiksmų reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir sisteminį tarptautinės teisės ir JT Chartijos pažeidinėjimą.

„Šia rezoliucija išsaugojome Žmogaus teisių tarybos moralinį integralumą, parodant, jog brutaliai agresorei šioje organizacijoje vietos nėra. Esame šokiruoti pastarųjų dienų sukrečiančių vaizdų iš žudynių Bučoje ir kitų Ukrainos miestų, masinių civilių žūčių.

Talentingo lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus nužudymas Ukrainoje, kur jis dokumentavo Rusijos vykdomus nusikaltimus, neseniai įvykdytas Rusijos ginkluotųjų pajėgų Mariupolyje, negalės būti užmirštas.

Tarptautinių ekspertų fiksuojami žiaurūs Rusijos armijos vykdomi karo nusikaltimai, kaip moterų ir nepilnamečių žaginimai, neteisminiai žudymai ir masiniai civilių trėmimai į Rusijos teritoriją, negali likti be tarptautinės bendruomenės atsako, o atsakomybė už Rusijos vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui bus užtikrinta", - pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas JT.

Bendrame Baltijos valstybių pasisakyme pažymėta, kad Rusijos agresija atsiliepia ir žiniasklaidos laisvei bei Ukrainoje dirbantiems žurnalistams - daug žurnalistų už informaciją apie karą Ukrainoje sumoka gyvybe, fiksuoti neteisėti jų sulaikymai, nemažai žurnalistų yra laikomi dingę be žinios.

Procedūrinėje rezoliucijoje išreikštas didžiulis susirūpinimas dėl Rusijos agresijos sukeltos žmogaus teisių ir humanitarinės krizės Ukrainoje bei neterminuotai suspenduojama Rusijos narystė Žmogaus teisių taryboje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder