Sergejus Lavrovas

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po banko mokėjimų problemų ketina surengti derybas Kinijoje

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas lankysis Kinijoje ir surengs derybas su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi.

"Užsienio reikalų ministrai aptars įvairius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat sąveiką tarptautinėje arenoje, daugiausia dėmesio skirdami bendram darbui JT, BRICS, ŠBO, G20, APEC ir kituose daugiašaliuose mechanizmuose bei forumuose", - sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Ministrai pasikeis nuomonėmis apie padėtį Ukrainoje ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Tai pirmasis S. Lavrovo vizitas į Kiniją po to, kai Rusijos importuotojai pradėjo turėti problemų su Kinijos finansinėmis organizacijomis.

Kinijos bankai pradėjo masiškai reikalauti iš mokėjimų iš Rusijos siuntėjų informacijos apie produktų, už kuriuos pervedami pinigai, galutinį panaudojimą ir apie galutinius jų naudotojus.

Požiūris skiriasi

Kai kurie bankai ir filialai, kalbėdami apie galutinius naudotojus, pasitenkina paaiškinimais, ar prekės bus perparduodamos, o jei taip, tai kad jos bus naudojamos civiliniais, o ne kariniais tikslais.

Kiti reikalauja nurodyti galutinio gavėjo pavadinimą ir veiklą, kaip teigia devyni importuotojai, šią savaitę gavę tokius prašymus.

Ir, svarbiausia, pusėje prašymų importuotojo prašoma garantuoti, kad galutinis gavėjas nėra niekaip susijęs su Rusijos armija ar karinės pramonės kompleksu, sakė "The Moscow Times" pašnekovai.

Neturėdamas šios informacijos, bankas pervedimo neatblokuos - o pastaruoju metu rusiški mokėjimai Kinijos bankuose pakimba ilgam.

"Remiantis Rusijos banko, su kuriuo dirbame, statistika, nuo kovo 1 d. į Kiniją iškeliavo ne daugiau kaip 25 proc. mokėjimų", - sakė vienos eksporto-importo įmonės savininkas.

Kinijos bankai nereikalavo tokios išsamios informacijos apie mokėjimo paskirtį kaip dabar - 2022 m. pavasarį jiems pakako paprasto patvirtinimo, kad prekės, už kurias bus mokama, nebus naudojamos kariniams tikslams, sakė Rusijos ir Azijos prekybos namų vadovas.

Pasak jo, nuo vasario mėnesio visi bankai reikalauja nurodyti prekių kodą (HS kodą tarptautinėje praktikoje ir TN VED kodą Rusijoje), už kurias atliekamas mokėjimas - ir daugelis atsisako mokėti už prekes, kurioms taikomos sankcijos.

Tačiau su kodais galima "pažaisti" - nurodyti ne tą, kuriam taikomos sankcijos, o kitą, kuris yra artimas savo reikšme, tęsia "Moscow Times" pašnekovas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder