Rusijos Dūma

Rusų parlamentarai pritarė LGBT propagandos įstatymo griežtinimui

Rusijos parlamento žemieji rūmai (Valstybės Dūma) ketvirtadienį per pirmą svarstymą pritarė kontroversiško, 2013 m. priimto „LGBT propagandos“ įstatymo griežtinimui.

Remiantis Dūmos oficialiame tinklalapyje paskelbtu pranešimu, parlamentarai šio teisės akto pataisoms esą pritarė vienbalsiai.

Tam, kad pataisos įsigaliotų, joms dar reikalingas parlamento aukštųjų rūmų (Federacinės Tarybos) pritarimas ir prezidento Vladimiro Putino parašas.

Nors šis įstatymas iš pradžių draudė „LGBT propagandos“ arba „propagandos, susijusios su netradicine seksualine orientacija“ sklaidą tik tarp nepilnamečių, dabar tai bus draudžiama ir tarp visų suaugusiųjų.

Teisės aktu prieš tai jau buvo kriminalizuotas „šeimos vertybių neigimas“ ir „propagandos, galinčios paskatinti nepilnamečius norėti pakeisti savo lytį“, sklaida. Įstatymas taip pat draudžia skleisti „pedofilijos propagandą“.

Žmogaus teisių aktyvistų teigimu, naujausios pataisos reiškia, kad Rusijoje netrukus bus neteisėta bet kokiu būdu viešai kalbėti apie tos pačios lyties poras.

Rusija 2020 m. priėmė kitą įstatymą, apibrėžiantį santuoką kaip sąjungą tik tarp vyro ir moters.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder