Igoris Strelkovas galėjo būti sulaikytas Kryme, kai bandė kirsti sieną

Rusų teroristas Igoris Strelkovas - Girkinas galėjo būti sulaikytas Kryme, kai bandė kirsti sieną

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius pranešė, kad buvęs prorusiškų separatistų pajėgų Donecke vadas Igoris Strelkovas - Girkinas galėjo būti sulaikytas aneksuotame Kryme, kai bandė savanoriškai dalyvauti kare su Ukraina. Oficialiai valdžios institucijos to nekomentavo, tačiau apie tai pranešė separatistus palaikantys telegrafo kanalai.

Įtariama, kad A. Strelkovas bandė patekti į karo zoną Chersono srityje naudodamasis svetimu vardu išduotu pasu, kurį jam anksčiau išdavė FSB.

Pranešama, kad jis buvo sulaikytas prie administracinės sienos tarp Krymo ir Chersono srities.

Antikarinis telegramų kanalas skelbia Sergejaus Runovo vardu išduoto paso nuotrauką su Girkino nuotrauka.

Dokumento autentiškumas nepatvirtintas.

Strelkovas savo telegrafo kanale iš esmės nekomentavo galimo sulaikymo, tik patikslino, kad jis nėra ikiteisminio sulaikymo kameroje. Jis pridūrė, kad "jis tikrai bus priekyje, bet ne dabar".

Strelkovas 2014 m. rugpjūtį išvyko iš Donbaso ir nuo to laiko nuolat kritikuoja Donecko ir Luhansko separatistų vadovybę, Rusijos vyriausybę ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Aukcione parduodamas medalį už dalyvavimą Krymo aneksijoje, jis sakė, kad jame pavaizduotas prezidentas, kurį separatistas "atvirai niekina".

Nuo 2022 m. vasario mėn. invazijos A. Strelkovas kritikavo Rusijos valdžios veiksmus iš radikalių prokarinių pozicijų, ypač reikalavo, kad Rusijoje būtų paskelbta mobilizacija.

Jis ne kartą yra pareiškęs, kad nori grįžti į Donbasą ir yra pasirengęs kovoti kaip eilinis, tačiau susiduria su separatistų ir Rusijos valdžios institucijų pasipriešinimu.

Nyderlandų prokurorai kaltina A. Strelkovą tiesiogiai prisidėjus prie 2014 m.

Donbase įvykusios keleivinio lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo 298 žmonės.

Jis buvo suimtas jam nedalyvaujant, o kaltintojas teismo procese prašė skirti jam bausmę iki gyvos galvos. Jo taip pat ieško Ukrainos teismas.

Archyvų nuotr.
 

Archyvų nuotr.

strelkovas-girkinas

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder