Jo nepasitiko Uzbekistano prezidentas, kuris nuskubėjo priimti Kinijos lyderį.
Rusijos publicistas Andrejus Piontkovskis pabrėžė, kad Putinui šioje išvykoje ant galvos išpylė pamazgų kibirus visi, kas tik netingėjo.
Jis taikliai pastebėjo, kad Rytai - labai subtilus reikalas, todėl čia pralaimėjusįjį sutinka atitinkamai jo rangui.
Todėl ne tik Turkijos, bet netgi Kirgizijos ir Tadžikistano vadovai privertė Putiną jų laukti dvišaliuose susitikimuose.
O laukimas iki tol kaip tik buvo mėgstamas Putino arkliukas.
"Jis Anglijos karalienę Elžbietą II, su kuria šiuo metu atsisveikina visas pasaulis, buvo privertęs laukti 15 minučių, dvi valandas jo laukė Romos popiežius", - pabrėžė A. Piontkovskis.
Pasak jo, dabar į akis labai krito ir diktatoriaus kūno kalba. Putinas susitikime su Kinijos vadovu priminė Baltarusijos batką Aliaksandrą Lukašenką, pačiais blogiausiais jam laikais.'
Tada Baltarusijos diktatorius tiesiog voliojosi po Putino kojomis.
Dabar viskas vyko atvirkščiai.
Rusijos publicistas pastebėjo, kad Kinijos lyderis atsisakė dalyvauti vakarinėje dalyje, o renginio siela tapo Turkijos lyderis Erdoganas, atsisėdęs svarbiausioje vietoje dideliame krėsle, o ant nedidelės ankštos sofutės krašto tarp Rachmonovo ir Lukašenkos įspraudė Putiną, kurio trumpos kojytės net nesiekė žemės.
"Reikėjo pasitelkti fantaziją, kad tame menkame žmogelyje pažintume didįjį Rusijos vadą", - sako A. Piontkovskis.
Susidarė įspūdis, kad kai kurios buvusios sovietinės respublikos Samarkande nutarė prieš Putiną pasiekti revanšą, suprasdamos, kokioje nepavydėtinoje situacijoje jis šiuo metu yra atsidūręs.
Į klausimą kur konkrečiai šiuo metu juda centrinė Azija, ar mėgins nutraukti ryšius su Rusija, ar bandys atsikratyti buvusio žandaro - Rusijos priežiūros, A. Piontkovskis atsakė, kad buvusios sovietinės respublikos jokių garsių pareiškimų nedarys, o elgsis kaip ir Azerbaidžanas, kuris kartu su Turkija išmetė Rusiją ir Putiną iš Pietų Kaukazo.
Šiuo metu nėra jokios Azerbaidžano armijos, o yra NATO armija.
Tas žmogus, kuris pradėjo karą ir pražudė dešimtis tūkstančių žmonių, kad "NATO nesiplėstų", ramiai susitaikė su tuo, kad NATO prarijo visą pietų Kaukazą.
Kazachstanas siekia pasitraukti nuo Rusijos įtakos ir tai yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sėkmės įtaka.
Ekrano nuotr.