Aditya-L1

Saulei tirti Indija paleido raketą "Aditya-L1"

Po sėkmingo Indijos erdvėlaivio nusileidimo Mėnulyje šalies kosmoso agentūra šeštadienį paleido raketą "Aditya-L1", kuri tirs Saulę ir bus pirmosios Saulės misijos dalis, - skelbia Reuters.

Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) transliaciją stebėjo daugiau kaip 860 000 žiūrovų, o tūkstančiai susirinko į apžvalgos aikštelę netoli kosmodromo stebėti zondo, kuriuo siekiama tirti Saulės vėjus, galinčius sukelti trikdžių Žemėje, paleidimo.

Ministras Pirmininkas Narendra Modi siekia, kad Indijos kosminės misijos atliktų svarbesnį vaidmenį pasaulio arenoje, kurioje dominuoja JAV ir Kinija.

"Jis nori atkurti Indijos informacinių technologijų bumą pasitelkdamas kosmosą", - sakė vyriausybės pareigūnas, kuris prašė nenurodyti jo vardo, nes nebuvo įgaliotas kalbėti Modi kabineto vardu.

"Užtikrinome, kad gausime unikalų duomenų rinkinį, kurio šiuo metu negalima gauti iš jokios kitos misijos", - sakė misijos vyriausiasis mokslininkas Sankaras Subramanianas.

"Tai leis mums suprasti Saulę, jos dinamiką ir vidinę heliosferą, kuri yra svarbus elementas šiuolaikinėms technologijoms, taip pat kosmoso orų aspektus", - pridūrė jis.

"Aditya-L1" yra suprojektuotas taip, kad per keturis mėnesius įveiktų 1,5 milijono kilometrų (930 000 mylių) atstumą, t. y. gerokai mažesnį nei atstumas iki Saulės, kuri nuo Žemės nutolusi 150 milijonų kilometrų.

Jis turi sustabdyti savo skrydį savotiškoje kosminėje stotelėje, vadinamoje Lagrange'o tašku, kur objektai paprastai lieka stovėti dėl gravitacinių jėgų pusiausvyros, o tai sumažina erdvėlaivio degalų sąnaudas.

Somakas Raychaudhuri, dalyvavęs kuriant kai kuriuos observatorijos komponentus, sakė, kad ši misija gali sukelti "didelį sprogimą mokslo prasme", nes Saulės skleidžiamos energijos dalelės gali pataikyti į palydovus, stebinčius ryšius Žemėje.

"Yra buvę atvejų, kai dėl stipraus vainiko spinduliuotės poveikio sugedo svarbūs ryšių įrenginiai.

Palydovai žemoje Žemės orbitoje yra pagrindinis pasaulinių privačių žaidėjų dėmesys, todėl "Aditya-L1" misija yra labai svarbus projektas", - sakė jis.

Mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie Saulės spinduliuotės poveikį tūkstančiams orbitoje esančių palydovų, kurių vis daugėja dėl tokių sėkmingų projektų, kaip Elono Musko "SpaceX" komunikacijų tinklas "Starlink".

"Žemoji Žemės orbita yra labai užteršta dėl privataus dalyvavimo, todėl suprasti, kaip apsaugoti ten esančius palydovus, bus ypač svarbu šiuolaikinėje kosmoso aplinkoje", - sakė Indijos kosmoso mokslo ir technologijų instituto Žemės ir kosmoso mokslų skyriaus vadovas Rama Rao Nidamanuri.

Organizatorių nuotr.

Saulei tirti Indija paleido raketą "Aditya-L1"
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder