Serbai apsiginkluos moderniais prancūziškais naikintuvais

Serbija ir Prancūzija faktiškai sutarė dėl 12 naikintuvų „Rafale" įsigijimo, teigia šaltiniais Serbijos gynybos ministerijoje besiremiantis „Financial Times" (FT).

Leidinio teigimu, dėl konflikto Ukrainoje ir Rusijai taikomų sankcijų, Belgradas nusprendė atsiriboti nuo Maskvos.

Už 12 naikintuvų serbai pasirengę sumokėti 3 mlrd. eurų. Sutartis suderinta 90 proc. ir turėtų būti pasirašyta per kelis artimiausius mėnesius, tikina FT.

Šaltinis gynybos ministerijoje priminė, kad serbai prancūziškus, o ne rusiškus naikintuvus nusprendė įsigyti dar 2021 metais. Pasak jo, 2022 m. vasario įvykiai tik paskatino Serbijos nusiteikimą sandėriui rinktis kitą šalį-partnerę.

Jis taip pat nurodė, kad anksčiau serbai pasikliovė tarybine technika, tačiau dabar kilo problemų su lėktuvų aptarnavimu, o iš Rusijos įsigytų naikintuvų MiG-29 tarnybos laikas baigiasi 2030 metais. Šaltinis pabrėžė, kad dėl sankcijų neįmanoma importuoti detalių iš Rusijos.

Serbų prezidentas Aleksandras Vučičius (Aleksandr Vučic) dar 2023 m. vasarį patikino, kad šaliai teks atsisakyti rusiškų naikintuvų.

FT nurodo, kad prancūziškų naikintuvų įsigijimas bus ne tik didžiausias Serbijos ginklų pirkimo sandėris, bet ir jos solidarumo su Vakarais Rusijos atžvilgiu įrodymas. Leidinys priminė, kad A.Vučičiaus nenoras prisijungti prie antirusiškų sankcijų kėlė Vakarų nepasitenkinimą, todėl galiausiai Belgradui teko nusileisti ir pradėti tiekti Ukrainai ginklus.

Viešėdamas Paryžiuje balandžio 8-9 dienomis serbų prezidentas džiaugėsi, kad bendradarbiavimas su Prancūzija padeda sutvirtinti jo šalies gynybinius pajėgumus.

Pasak A.Vučičiaus, vizito metu buvo aptartas gynybos pramonės įmonių bendradarbiavimas ir galimybė įsigyti moderniausią ginkluotę bei gynybos priemones.

FT pašnekovas pabrėžė, kad naikintuvų pirkimas - ne vienintelis dviejų šalių gynybų ministerijų bendradarbiavimo momentas.

Pasak jo, Belgradas derasi su Paryžiumi dėl prancūziškų radarų bei raketinių sistemų ir krovininių lėktuvų „Airbus" įsigijimo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder