Sergejus Lavrovas

Sergejus Lavrovas kaltina Vakarus pradėjus karą prieš Rusiją (1)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį apkaltino Vakarus tariamai pradėjus karą prieš jo šalį ir taip padidinus „nekontroliuojamos eskalacijos“ riziką.

„Kolektyvinių Vakarų prieš Rusiją pradėtas karas veikia strateginį stabilumą“, – pareiškė S. Lavrovas. Jis tvirtino, neva NATO nebėra gynybinis aljansas, o „agresorius“, tariamai pavertęs Ukrainą „placdarmu, nukreiptu prieš Rusijos interesus“. Ministras pridūrė, esą Vakarai daro spaudimą Kyjivui nenusileisti Maskvai karo lauke.

S. Lavrovas aiškino, kad Rusijos saugumo doktrina numato užkirsti kelią bet kokiai branduolinių galių konfrontacijai, kuri gali lemti nekontroliuojamą eskalaciją. „Kolegos Vakaruose mėgina nukrypti nuo šios formulės“, – tikino ministras. Kartu jis ėmėsi kritikuoti NATO tariamai pradėtą „beprecedenčio ekspansionistinio globalizmo“ politiką.

S. Lavrovas tokius komentarus išsakė po to, kai pastarosiomis savaitėmis Rusija keliskart pareiškė, kad yra pasirengusi sėsti prie bendro su Ukraina taikos derybų stalo, tačiau vis sulaukia neigiamo Kyjivo atsakymo. Ukraina savo ruožtu yra pabrėžusi savo pasirengimą pokalbiams, tačiau su kita Rusijos valdžia.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder