Šiaurės Korėja apkaltino JAV kuriant biologinius ginklus Ukrainoje

Šiaurės Korėja apkaltino JAV kuriant biologinius ginklus Ukrainoje (1)

Šiaurės Korėja sekmadienį apkaltino Jungtines Valstijas biologinių ginklų gamyba Ukrainoje, pakartojusi Rusijos tvirtinimą, kurį Jungtinės Tautos (JT) atmetė kovo mėnesį.

Maskvos sąjungininkas Pchenjanas vasarį pareiškė, kad JAV politika yra „svarbiausia krizės Ukrainoje priežastis“, o šį mėnesį oficialiai pripažino du prorusiškus separatistinius darinius Rytų Ukrainoje, dėl to Kyjivas nutraukė diplomatinius ryšius su Šiaurės Korėja.

Vašingtonas „įsteigė daugybę biologinių laboratorijų dešimtyse šalių ir regionų, įskaitant Ukrainą, nepaisydamas tarptautinių sutarčių“, sekmadienį pranešė oficiali Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA), remdamasi tuo, kad, anot jos, tai „aptiko“ Rusija.

Kovo mėnesį Maskva apkaltino Vašingtoną finansuojant biologinių ginklų kūrimo tyrimus Ukrainoje, į ją Rusija įsiveržė beveik prieš penkis mėnesius.

Vašingtonas ir Kyjivas paneigė, kad Ukrainoje yra  laboratorijų biologiniams ginklams gaminti, JAV teigė, kad šie kaltinimai yra ženklas, jog Maskva pati gali griebtis tokios taktikos.

JT nusiginklavimo reikalų generalinio sekretoriaus pavaduotojas Izumi Nakamitsu kovą taip pat sakė, kad JT „nežinoma apie jokią biologinių ginklų programą Ukrainoje“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder