Šiaurės Korėja skelbia išbandžiusi naują ginkluotės sistemą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebėjo naujos valdomų ginklų sistemos, turinčios pagerinti „taktinių branduolinių ginklų“ arsenalą, bandymą, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Archyvų nuotr.

Šiaurės Korėjos vėliava.  Pixabay

Šis bandymas vainikavo kelias dienas trukusias iškilmes minint šalies įkūrėjo gimimo metines.

Bandomasis paleidimas buvo vėliausias per beprecedentę virtinę ginkluotės bandymų, pažeidžiančių Šiaurės Korėjai įvestas tarptautines sankcijas. Be kita ko, Pchenjanas pirmąkart nuo 2017 metų surengė pirmąjį visavertį tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą.

Naujausias bandymas buvo surengtas JAV ir Pietų Korėjai ruošiantis surengti pirmadienį prasidėsiančias bendras karines pratybas, kurios visuomet kelia įtūžį Pchenjanui.

„Naujo tipo taktinis valdomasis ginklas... yra labai reikšmingas ir smarkiai pagerina priešakinių toliašaudės artilerijos dalinių ugnies galią, padidindamas jų veiksmingumą naudojant taktinius branduolinius ginklus“, – sakoma valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime.

Nurodoma, kad bandymas buvo sėkmingas, bet nepateikiama išsamesnių detalių, pavyzdžiui, kada ir kur jis buvo surengtas.

Archyvų nuotr.

Pietų Korėjos kariuomenės vadovybė pranešė vėlai šeštadienį užfiksavusi dviejų sviedinių paleidimą. Šie sviediniai ar raketos nuskriejo 110 km, buvo pakilę iki 25 km aukščio ir išvystė apie keturių machų greitį.

Jungtinės Valstijos „žino apie Šiaurės Korėjos pareiškimą, kad jie įvykdė toliašaudės artilerijos sistemos bandymą“, sakė vienas Pentagono atstovas ir pridūrė, kad padėtis stebima.

Daugelis analitikų prognozavo, kad Pchenjanas gali įvykdyti branduolinį bandymą, tęsiantis iškilmėms, susijusiomis su penktadienį minėtu Šiaurės Korėjos įkūrėjo ir Kim Jon Uno senelio Kim Il Sungo gimimo 110-ąsias metines.

Anksčiau buvo pastebėta ženklų, jog Pchenjanas atnaujino veiklą viename iš žinomų jo branduolinių bandymų kompleksų.

Analitikai sako, kad savaitgalį išbandytas ginklas yra nauja trumpo nuotolio balistinė raketa, bet ši sistema bet kokiu atveju yra reikšminga.

„Atrodytų, kad tai yra Šiaurės Korėjos pirmoji taktinius branduolinius ginklus nešanti sistema, – Carnegie [Karnegio] fondo už tarptautinę taiką vyresnysis analitikas Ankitas Panda. – Nereikia turėti ypatingos vaizduotės, kad sudėtum du su dviem.“

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder