Šiaurės Korėja vėl pasiuntė balionų su šiukšlėmis, o juos palydėjo lyderio sesers perspėjimai

Šiaurės Korėja per sieną pasiuntė dar šimtus balionų su šiukšlėmis, pirmadienį pranešė Seulo kariuomenė po to, kai Kim Jong Uno galingoji sesuo perspėjo dėl tolesnių atsakomųjų veiksmų, jei Pietų Korėja tęs „psichologinį karą“.

Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja pasiuntė į Pietus šimtus balionų su šiukšlėmis, pavyzdžiui, cigarečių nuorūkomis ir tualetiniu popieriumi, vadindama tai kerštu už balionus su propaganda, nukreipta prieš Pchenjaną, kurią vykdo Pietų Korėjos aktyvistai ir kurios Seulas teisiškai negali sustabdyti.

Pietų Korėjos vyriausybė šį mėnesį visiškai sustabdė 2018 metų įtampą mažinantį karinį susitarimą ir atnaujino propagandos transliacijas per garsiakalbius palei sieną, reaguodama į Pchenjano balionus ir taip įsiutindama Šiaurės Korėją, kuri perspėjo Seulą, kad šis kuria „naują krizę“.

Kimo sesuo ir pagrindinė vyriausybės atstovė Kim Yo Jong pirmadienį ryte pareiškė, kad Pietų Korėja „patirs labai didelių nepatogumų be poilsio rinkdama šiukšles ir tai bus jos kasdienis darbas“.

Pareiškime, kurį perdavė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra, ji pavadino aktyvistų lapelius „psichologiniu karu“ ir perspėjo, kad jeigu Seulas jų nesustabdys ir nebaigs transliacijų per garsiakalbius, Šiaurės šalis smogs atgal.

„Jei Korėjos Respublika vienu metu vykdys lapelių mėtymo ir transliacijų per garsiakalbius provokacijas per sieną, ji neabejotinai sulauks naujo KLDR atsakomojo veiksmo“, – sakė ji, vadindama abi šalis jų oficialiais pavadinimais.

Seulo kariškiai sakė, kad Šiaurės Korėja per naktį paleido apie 310 balionų su šiukšlėmis, o iki ankstyvo pirmadienio ryto ore daugiau jų neaptikta, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

„Naujausioje balionų su atliekomis serijoje, pasiųstoje sekmadienį vakare, buvo popieriaus ir plastiko, nuodingų medžiagų kol kas neaptikta“, – pranešė „Yonhap“, cituodama Generalinį štabą.

Balionų akcija „akis už akį“ prasidėjo gegužės viduryje, kai Pietų Korėjos aktyvistai, įskaitant pabėgėlius iš Šiaurės, pasiuntė į Šiaurę dešimtis lapelių su prieš Kim Jong Uną nukreipta propaganda ir USB atmintukais su K-pop muzika.

Atsakydamas į tai Pchenjanas pasiuntė į Pietus daugiau kaip tūkstantį balionų su maišais šiukšlių. Seulas tai pavadino „žemo lygio“ veiksmais, taip pat teigė, kad taip pažeidžiamas paliaubų susitarimas, kuriuo baigėsi 1950-1953 metų Korėjos karas.

Atsakydamas į balionus Seulas nutraukė 2018 metų karinį susitarimą ir atnaujino garsiakalbių transliacijas palei sieną – jos nebuvo naudojamos nuo 2016 metų, kai buvo įjungtos keršijant už Šiaurės Korėjos ketvirtąjį branduolinį bandymą, sakė „Yonhap“.

2018 metais, gerėjant Korėjos tarpusavio santykiams, abiejų Korėjų lyderiai susitarė „visiškai nutraukti visus priešiškus veiksmus“, įskaitant lapelių mėtymą ir transliacijas.

Pietų Korėjos parlamentas 2020 metais priėmė įstatymą, pagal kurį lapelių siuntimas į Šiaurę laikomas nusikalstama veika, tačiau aktyvistai nesiliovė, o Konstitucinis Teismas pernai panaikino šį įstatymą kaip nepagrįstai ribojantį žodžio laisvę.

Transliacijos – taktika, kurios ištakos siekia Korėjos karo laikus, kelia Pchenjano įniršį – šis anksčiau grasino artilerijos smūgiais sunaikinti garsiakalbius, jei jie nebus išjungti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder