Šiaurės Korėja žada liautis siuntusi balionus su šiukšlėmis į Pietų Korėją

Šiaurės Korėja sekmadienį pareiškė nustosianti siųsti per sieną į Pietų Korėją šiukšlių pripildytus balionus, aiškindama, kad šie „bjaurūs siuntiniai“ buvo veiksminga kovos su prieš režimą nusiteikusių aktyvistų propaganda priemonė.

Nuo antradienio Šiaurės Korėja išsiuntė beveik tūkstantį balionų su šiukšlių maišais, kuriuose buvo visko – nuo cigarečių nuorūkų iki kartono ir plastiko gabalėlių, pranešė Seulo kariškiai ir perspėjo visuomenę laikytis atokiau.

Pietų Korėja naujausią branduolinių ginklų turinčios kaimynės provokaciją pavadino „neracionalia“ ir „žemo lygio“, tačiau, priešingai nei pastaruoju metu paleistų balistinių raketų serija, šiukšlių kampanija nepažeidžia Jungtinių Tautų (JT) sankcijų izoliuotam Kim Jong Uno režimui.

Sekmadienį Seulas perspėjo, kad imsis griežtų atsakomųjų priemonių, jei Šiaurės Korėja nenustos „bombarduoti“ šalį balionais su atliekomis. Pietų Korėja primena, kad tokie veiksmai prieštarauja paliaubų susitarimui, kuris nutraukė 1950-1953 m. vykusį karą.

Sekmadienio vakare Šiaurės Korėja paskelbė nutraukianti savo kampaniją, po to, kai išbarstė, anot jos pačios, „15 tonų makulatūros“.

„Suteikėme pietų korėjiečiams galimybę įsitikinti, koks bjaurus ir daug darbo reikalaujantis yra išmėtytos makulatūros rinkimas“, – teigiama pareiškime, kurį perdavė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra.

Šiaurės Korėja pareiškė, kad dabar „laikinai sustabdys“ savo kampaniją, aiškindama, kad tai buvo „grynai atsakomoji priemonė“.

„Tačiau jei pietų korėjiečiai atnaujins prieš KLDR nukreiptų lankstinukų platinimą, atsakysime išbarstydami šimtą kartų didesnį makulatūros ir šiukšlių kiekį, kaip jau įspėjome, proporcingai aptiktam kiekiui ir dažnumui“, – teigė ji, vartodama oficialaus šalies pavadinimo akronimą.

Pietų Korėjos aktyvistai taip pat leidžia savo pačių oro balionus per sieną į Šiaurę. Jie skraidina skrajutes, o kartais pinigus, ryžius ir USB laikmenas su P. Korėjos serialais.

Kiek anksčiau šią savaitę Pchenjanas savo „nuoširdžias dovanas“ apibūdino kaip atsaką už į Šiaurės Korėją siunčiamus propagandos prikimštus balionus.

Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas pranešė, kad balionai nusileido šiaurinėse provincijose, įskaitant sostinę Seulą ir gretimą Gjongio provinciją, kuriose gyvena beveik pusė Pietų Korėjos gyventojų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder