"Slaptos JAV laboratorijos": kodėl Rusijos Federacija Ukrainoje išrado užkrėstas antis žudikes

(1)

Nesulaukusi reikšmingų pergalių nė viename Ukrainos fronte, Rusija griebiasi jau pažįstamo "ginklo" - melo. Bent šešis mėnesius ji ruošėsi rugsėjo 5 d. Ženevoje prasidėsiančiam "renginiui".

Kremlius ir jo pakalikai bandys įtikinti pasaulį, kad Ukraina, padedama JAV, norėjo sunaikinti rusus biologiniais ginklais.

Siekiant pateisinti karą Ukrainoje, visos priemonės atrodo naudingos teroristui Nr. 1 pasaulyje - Rusijos Federacijai.

Kovo pradžioje, kai rusų banditai su karine uniforma apiplėšė Černobylio atominę elektrinę, "išlaisvindami" ją nuo vertingų technologijų ir praktinės patirties, ir kasdien bombardavo Charkovą, įskaitant Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos patalpas, Kremlius su pasimėgavimu bandė įrodyti pasauliui, kad ukrainiečiai neva sukūrė uždraustą cheminį ir branduolinį ginklą.

Tačiau, kadangi Rusijos propagandinis blaškymasis dėl Ukrainos "nešvarios bombos" nesulaukė norimo atsako, Kremlius paskelbė beveik pamirštą temą: esą Ukraina JAV prašymu taip pat kuria biologinį ginklą.

Istorija su šia fikcija nuėjo taip toli, kad rugsėjo 5-9 d. Ženevoje vyks Konvencijos dėl bakteriologinių (biologinių) ir toksinių ginklų kūrimo, gamybos ir kaupimo uždraudimo šalių susitikimas.

Rusija tikriausiai bandys įtikinti Konvencijos šalis, kad Ukraina pažeidžia susitarimus ir ne tik slapta kuria biologinį ginklą, bet ir bandė jį panaudoti prieš rusus.

Agentai "vampyras" ir "kregždė"

Rusijos Federacija šiam farsui pradėjo ruoštis 2022 m. kovo mėn.

Kaip jau minėta, kai tarptautinė bendruomenė ignoravo kaltinimus Ukrainai sukūrus "nešvarią bombą", Kremlius iš rankovės ištraukė šią kortą.

Pirmiausia Rusijos gynybos ministerija parengė pranešimą, kuriame apkaltino Ukrainą ir JAV, kad jos, naudodamos... šikšnosparnius ir paukščius, ketina platinti biologinį ginklą Rusijoje.

Jie teigia, kad JAV finansavo projektą Ukrainoje, skirtą šikšnosparniams, kaip biologinio ginklo agentams, tirti, o kai kurių medžiagų "analizė" patvirtina, kad iš Ukrainos į kitas šalis buvo išvežta "daugiau kaip 140 konteinerių su šikšnosparnių ektoparazitais".

Su paukščiais istorija dar "paslaptingesnė": Rusijos propagandistų užsidegę protai rado tiesioginį ryšį tarp Ukrainos mokslininkų atlikto paukščių gripo atmainų tyrimo ir paukščių migracijos.

"Atradimas" rusams buvo tai, kad iš mūsų platumų paukščiai žiemoti skrenda į šiltesnes vietas.

"Vykdant karinę-biologinę programą iš Chersono biosferos rezervato "Askania Nova" buvo paleisti žieduoti paukščiai", - nurodė Rusijos kariškiai ir pridūrė, kad 2019-2021 m. Rusija "nušovė mažiausiai tris suaugusius didžiųjų ančių patinus iš Chersono rezervato".

Iš tikrųjų tai yra kaltinimų pagrindas.

Ar šie paukščiai buvo užsikrėtę kokiomis nors infekcijomis? Nė žodžio apie tai.

Tai yra, dar kartą: norėdami pateikti tam tikrą "faktinį pagrindą" savo "teorijai", rusai ėmėsi šaudyti migruojančius žieduotus paukščius, kad galėtų sekti ir tirti jų migracijos maršrutus.

Atrodo, kad atėjo laikas viso pasaulio ornitologams baimintis kaltinimų Rusijai.

Dar juokingesnis yra rusų bandymas apkaltinti Ukrainą, kad ji naudoja JAV bepiločius lėktuvus "patogenams išsklaidyti". 

"Slaptos" biolaboratorijos kaip "specialios operacijos" priežastis

Tačiau tai dar ne viskas. Rusija nebūtų Rusija, jei atsisakytų idėjos dėl visų savo nuodėmių kaltinti Ukrainą. Rusijos propagandistai nesugalvojo nieko geresnio, kaip atgaivinti "slaptų JAV laboratorijų" temą. 

Viena vertus, tai leido pateisinti karines nesėkmes.

Jie teigia, kad JAV ne tik prižiūrėjo, bet ir finansavo "karinę-biologinę veiklą Ukrainoje".

Pentagonas buvo tiesiogiai susijęs su šiuo procesu.

"Tikrasis pinigų gavėjas yra Ukrainos gynybos ministerijos laboratorijos, esančios Kijeve, Lvove, Odesoje ir Charkove", - teigė "renginį" Ženevoje organizuojanti Rusijos misija prie JT.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova vienoje iš savo radijo laidų pareiškė, kad Vladimiras Putinas pradėjo karą, kad sustabdytų JAV biolaboratorijas Ukrainoje.

Štai kodėl Rusijos kariuomenės "specialioji operacija" buvo skubi.

Organizatorių nuotr.

Paprastai tariant, Kremlius nori išgalvoti, kad Rusijai priešinasi ne kokie nors ukrainiečiai Ukrainoje, o galingosios JAV.

Kita vertus, Rusijos pseudoekspertų kurstoma tema yra puikus būdas prabilti apie bet kokias Rusijos vidaus problemas.

Ekonomika ir asmeninė gerovė nustumiama į antrą planą, kai iš televizijos ekranų į gyventojus nuolat liejama informacija apie pasaulinį sąmokslą sunaikinti slavus - nei daugiau, nei mažiau.

Pavyzdžiui, "mikrobiologas ir karo ekspertas" Igoris Nikulinas Rusijos propagandos šiukšlynuose aiškino, kad "valstybės bando patogenų kūrimą ant Ukrainos kariškių, nes jie yra tokie pat slavai kaip ir rusai.

Arba kitas pavyzdys: Rusijos gynybos ministerijos teigimu, šiuo metu pasaulyje siaučiantys beždžionių raupai taip pat yra "JAV biolaboratorijos kūrinys".

Juk "amerikiečių instruktoriai mokė ukrainiečius reaguoti į raupų protrūkius".

Be to, "JAV kariškių ir medikų skiepijimas nuo raupų rodo, kad Vašingtonas raupų sukėlėją laiko prioritetiniu biologiniu agentu".

Kaip "įrodymą" Rusijos gynybos ministerija naudoja, pavyzdžiui, Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus regioniniams Ligų kontrolės ir prevencijos centrams sunaikinti "labai pavojingus ligų sukėlėjus".

Tarptautinio lygio akivaizdi nesąmonė

Vis dėlto Rusijos pareigūnai ir diplomatai, sekdami ištikimais Goebbelso pasekėjais, ėmėsi transliuoti šią nesąmonę.

Kovo mėn. Rusija perdavė JT "dokumentus" apie biologinius ginklus, kurių kūrimu kaltino Ukrainą, ir pareikalavo surengti neeilinį JT Saugumo Tarybos posėdį šiuo klausimu.

nebendzia

Rusijos nuolatinis atstovas prie JT Vasilijus Nebenzya tuo metu sakė, kad Rusijos gynybos ministerija gavo dokumentus, patvirtinančius, jog Ukraina turi "mažiausiai 30 biologinių laboratorijų, kuriose atliekami itin pavojingi biologiniai eksperimentai".

Rusijos teigimu, šis darbas vykdomas glaudžiai bendradarbiaujant su JAV.

"Prisidengiant koronavirusinės infekcijos gydymo ir profilaktikos priemonių išbandymu, iš Ukrainos į JAV kariuomenės Walterio Reedo tyrimų institutą buvo išvežta keli tūkstančiai pacientų, kurių dauguma yra slavų tautybės, serumo mėginių", - sakė Rusijos diplomatas.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja nusiginklavimo reikalams Isumi Nakamitsu (Isumi Nakamitsu) atsakė, kad ji žino apie tokius pranešimus žiniasklaidoje, tačiau "Jungtinės Tautos nežino apie jokias biologinio ginklo programas [Ukrainoje]".

Ji priminė, kad bet kuri valstybė, Biologinių ginklų konvencijos šalis, nustačiusi, kad kita valstybė pažeidžia šį dokumentą, "gali pateikti skundą JT Saugumo Tarybai".

Tokiame skunde turi būti pateikti visi įmanomi įrodymai, patvirtinantys jo pagrįstumą. Tačiau niekas nematė tokių pagrįstų skundų, įskaitant skundus prieš Ukrainą. 

JAV nuolatinė atstovė prie JT Linda Thomas-Greenfield nesikuklino ir pareiškė, kad Rusija sušaukė Saugumo Tarybos posėdį "siekdama skleisti melą ir dezinformaciją": "Būtent tai išgirdome iš Rusijos nuolatinio atstovo...

JT nieko nežino apie biologinio ar cheminio ginklo programas Ukrainoje.

Rusija naudojasi Saugumo Taryba, kad įteisintų dezinformaciją ir apgaudinėtų žmones, siekdama pateisinti karą".

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija užsiminė, kad tokie kaltinimai Ukrainai gali būti priedanga Rusijos planams panaudoti biologinį ar cheminį ginklą: "Tokia operacija gali būti suklastota".

Tačiau Rusijos žmonių neatbaidė JT Saugumo Tarybos smūgis.

 Birželio pradžioje Rusijos Federacija toliau plėtojo "biologinių laboratorijų" klausimą ir nusiuntė laišką JAV valstybės departamentui, kuriame teigė, kad "pažeidė" Biologinių ginklų konvenciją.

Rugsėjo pradžioje rusai nutarė šį klausimą pateikti ir minėtos konvencijos šalių konferencijai.

Sena tema su nauju posūkiu

Žinoma, nenorėtume nuvilti rusų "diplomatų", tačiau "slaptos JAV laboratorijos" yra tokia iš piršto laužta tema, kad galima gėdytis rusų.

Rusijos, Bulgarijos ir Serbijos žiniasklaidoje pasirodė informacija apie slaptas laboratorijas Ukrainoje. Iš pradžių jų buvo "vienuolika", paskui "penkiolika", "šešiolika", o dabar, kaip matome, jų skaičius išaugo iki "daugiau nei trijų dešimčių".  

Beje, šią temą Ukrainoje aktyviai propagavo vienas didžiausių Rusijos agentų, V. Putino pusbrolis Viktoras Medvedčiukas.

Dar 2020 m. balandį opozicinės partijos "Platforma - Už gyvybę" interneto svetainėje buvo paskelbtas vieno iš jos lyderių Medvedčiuko viešas kreipimasis į prezidentą, ministrų kabineto, Gynybos ministerijos ir SBU vadovus, kuriame teigiama, kad Ukrainoje veikia penkiolika karinių biolaboratorijų.

Žinoma, be įrodymų.

Dabar Rusijos kaltinimai beveik žodis žodin atitinka šį kreipimąsi. Galbūt Kremlius ją parašė ir tada?

Tačiau informacinė bomba nesuveikė.

Visos laboratorijos, apie kurias atkakliai tvirtina Kremlius, anaiptol nėra slaptos.

JAV ambasados Ukrainoje svetainėje galima rasti jų sąrašą ir konkrečią veiklą. 

JAV, ES ir PSO lėšos, išleistos šių laboratorijų statybai ir rekonstrukcijai, nėra paslaptis. Informacija apie tai taip pat yra vieša.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir Pentagono susitarimas nėra jokia paslaptis - kiekvienas gali jį perskaityti Aukščiausiosios Rados interneto svetainėje, jei tik norėtų.

Atsižvelgiant į tai, artėjant Konvencijos dėl bakteriologinio (biologinio) ginklo kūrimo, gamybos ir kaupimo uždraudimo konferencijai, galbūt reikėtų kelti klausimus ne apie "slaptas laboratorijas" Ukrainoje.

Vietoj to turėtume tarptautiniu lygmeniu aptarti, kodėl nuo 2012 m. Rusija pati atsisakė dalyvauti Nunn-Lugar programoje ir gauti JAV finansavimą.

Galbūt tik tam, kad apkaltintų kitus biologinio ginklo kūrimu ir pateisintų karą, o tuo pat metu nebaudžiamai nunuodytų Sergejų ir Juliją Skripalius arba Aleksejų Navalną.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder