Slovakijoje „radikalizuotas“ paauglys gėjų bare nušovė du vyrus

(2)

Slovakijos sostinės Bratislavos gėjų bare „radikalizuotas paauglys“ nušovė du vyrus, ketvirtadienį pranešė ministras pirmininkas Eduardas Hegeris.

Šaudynės įvyko trečiadienį prie baro „Teplaren“, o policija pranešė, kad ketvirtadienį rado šaulį negyvą kitoje miesto vietoje.

„Du žmonės buvo nužudyti tik todėl, kad priklausė LGBTI bendruomenei“, – sakė E. Hegeris.

„Tai nepriimtina“, – sakė jis žurnalistams, pridurdamas: „Laisvoje ir demokratinėje šalyje homoseksualai turi teisę laisvai gyventi“.

Vietos žiniasklaida šaulį įvardijo kaip 19-metį Jurajų Krajčiką, žinomo kraštutinių dešiniųjų partijos „Vlast“ nario sūnų.

Per 2020 metų visuotinius rinkimus ši partija nesurinko pakankamai balsų, kad patektų į parlamentą.

Iš Slovakijos kilęs Europos Komisijos vicepirmininkas Marošas Šefčovičius tviteryje pasmerkė „pasibaisėtiną išpuolį“.

„Siunčiu nuoširdžią užuojautą siaubingo išpuolio Slovakijoje aukų šeimoms ir artimiesiems. Tai skaudi akimirka visai šaliai. Mes visi turime tvirtai pasipriešinti visų formų neapykantai“, – parašė jis socialiniame tinkle.

Pasak pranešimų ir vietos universiteto, viena iš aukų buvo kinų kalbos studentas, dirbęs „Teplaren“ bare ne visą darbo dieną.

Kitas buvo jo draugas, parduotuvės darbuotojas. Pranešama, kad trečias asmuo – su abiem vyrais kalbėjusi padavėja – buvo sužeista ir išvežta į ligoninę.

Policija nurodė, kad J. Krajčiko kūnas buvo rastas parke kitoje miesto dalyje ketvirtadienį ryte.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad jis tviterio paskyroje paliko homofobiškų ir antisemitinių žinučių, sakydamas, kad nesigaili dėl savo veiksmų.

„Tyčinis dviejų jaunų žmonių nužudymas mus giliai sukrėtė“, – feisbuke pareiškė Slovakijos LGBTQ organizacija „Inakost Initiative“.

Penktadienį Bratislavoje „Inakost“ („Kitokie“) surengs atminimo protestą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder