Sergejus Šoigu

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu: intensyvinsime atakas

JAV Atstovų Rūmams pritarus naujai karinei paramai Ukrainai, Rusija pareiškė dar labiau suintensyvinsianti prieš daugiau kaip dvejus metus užpultos šalies apšaudymą.

„Didinsime smūgių prieš logistikos centrus ir Vakarų ginklų sandėlius intensyvumą“, - antradienį susitikime su aukštais kariškiais sakė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Vakarų kariniai ekspertai jau kelias dienas įspėja, kad Rusija gali pasinaudoti „langu“, kol nauji ginklai ir amunicija pasieks Ukrainą, ir suintensyvinti savo atakas. 61 mlrd. dolerių (apie 57 mlrd. eurų) paramos paketui, kurį priėmė JAV Atstovų Rūmai, dar turi pritarti Senatas, o tada jį pasirašys prezidentas Joe Bidenas.

Nors Maskva dažnai atakuoja civilinės infrastruktūros objektus, tačiau tikina, kad taikosi tik į karinius taikinius. Nuo rusų pajėgų atakų pirmiausiai kenčia Ukrainos energetikos objektai.

S. Šoigu teigimu, Rusijos kariuomenė fronte tvirtai išlaiko iniciatyvą. Ukrainos kariai esą išstumiami iš savo pozicijų. Kyjivo kontrpuolimas žlugo, pažymėjo S. Šoigu.

„Nuo karinės specialiosios operacijos pradžios Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nuostoliai siekia beveik pusę milijono karių“, – kalbėjo ministras. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario pabaigoje nurodė, kad kare žuvo 31 000 ukrainiečių karių. Vakarų kariniai ekspertai mano, kad nuostoliai – žuvę ir sunkiai sužeisti kariai – abiejose pusėse siekia po 100 000 kareivių.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder