Šokiruojantis Lietuvos europarlamentarės pasakojimas Strasbūre: tėvą nušovė, 5-mečiui sūnui nupjovė genitalijas, 9-metę dukrą ir mamą prievartavo dvi savaites

Europos Parlamento (EP) narės Rasos Juknevičienės žodžiai, pasakyti ketvirtadienį Strasbūre vykstančioje plenarinėje EP sesijoje, negalėjo palikti abejingų.

„Nutariau pasinaudoti Europos Parlamento tribūna ir perskaityti bent keletą šiurpių istorijų apie rusų okupantų išprievartavimus.

Pasaulis turi žinoti apie V. Putino armijos įvykdytus žiaurumus“, – kalbėjo EP narė R. Juknevičienė diskusijoje apie Rusijos karo Ukrainoje pasekmes moterims ir vaikams.

„Buča: Mama, tėtis, 9 metų mergaitė ir 5 metukų sūnus. Kadyrovcai atėjo į jų namus. Tėvo rankos buvo surištos, jis buvo parklupdytas ant kelių ir nušautas savo žmonos ir vaikų akyse.

Kitą dieną berniuko genitalijos buvo nupjautos, jis mirė dėl nukraujavimo. Motina ir dukra buvo prievartaujamos dvi savaites“, – teigė europarlamentarė.

„Mama, tėtis, seneliai ir dvejų metų mergaitė. Jie buvo rasti namuose negyvi. Tėvas surištomis rankomis, nušautas.

Vaikui – perpjauta gerklė, motina su išdraskytomis genitalijomis, – tęsė ji. – 14 metų mergaitė buvo išprievartauta penkių rusų okupantų, dabar ji nėščia. 11 metų berniukas buvo išprievartautas savo motinos akivaizdoje.

Ji buvo pririšta prie kėdės ir turėjo tai stebėti.“

Toliau R. Juknevičienė kalbėjo apie Rusijos armijos nusikaltimus kitame Kijevo priemiestyje Irpinėje: „9 metų mergaitę išprievartavo vienuolika.

Buvo rasta 11 spermos mėginių. Tada jie išpjaustė Z raidę ant jos krūtinės ir perpjovė pilvą. Jos tėvai buvo nužudyti jos akivaizdoje. Ir dar daugiau...

Brangūs kolegos, V. Putino Rusija turi būti nugalėta, o karo nusikaltėliai – nuteisti.

Brangūs broliai ir sesės Ukrainoje, mes esame kartu su jumis. Šlovė Ukrainai!“

Debatuose kalbėjusi Europos Komisijos narė Ylva Johansson pabrėžė, kad seksualinė prievarta yra nusikaltimas prieš moteris, karo nusikaltimas.

„Turime nepalikti akmens ant akmens, kol nerasime ir nenubausime nusikaltėlių.

Turime padaryti viską, kad padėtume aukoms“, – sakė eurokomisarė.

Ketvirtadienį EP nariai pritarė rezoliucijai, kurioje ES raginama apsaugoti nuo karo bėgančias Ukrainos moteris bei suteikti joms pagrindines sveikatos apsaugos paslaugas.

Kartu europarlamentarai griežtai pasmerkė seksualinės prievartos kaip karo ginklo naudojimą prieš Ukrainos moteris. Jie atkreipia dėmesį į daugybę pranešimų apie grėsmę moterims pabėgėlėms tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio smurto aukomis.

EP moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkas Robertas Biedrońas teigė: „Masiniai prievartavimai, seksualinis smurtas, kankinimai ir genocidas naudojami kaip karo ginklas.

Mes nenurimsime, kol šių nusikaltimų kaltininkai nebus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet net ir tada, kai tai atsitiks, sužeisti gyvenimai gali niekada neatsigauti po tokios traumos.

Nepriimtina, kad moterims, ieškančioms prieglobsčio ES, užkertamas kelias prie pagrindinių seksualinės reprodukcinės sveikatos paslaugų. ES valstybės turi užtikrinti, kad šios moterys gautų visą joms reikalingą pagalbą.“

EP rezoliucijai pritarė 462 EP nariai, 19 nepritarė, o 89 susilaikė.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder