Stambule baigėsi Ukrainos, JAV ir Turkijos derybos

Amerikos delegacijos, atvykusios į Stambulą dalyvauti derybose dėl karo Ukrainoje, nuotaika „gana niūri“. Apie tai pranešė BBC korespondentas Tomas Beitmanas, kuris kartu su valstybės sekretoriumi Marku Rubio 16 gegužės atvyko į Turkiją.

Pasak jo, JAV pareigūnai „norėtų pranešti savo bosui, kad jiems pavyko surengti viršūnių susitikimą, kurio jis taip siekė“, – JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimą, „bet to neatsitiko“.

Baitmanas pažymėjo, kad vietoj to „Rubio vyksta į dar vieną susitikimą su Turkijos ir Ukrainos aukšto rango pareigūnais“.

Kaip pranešė žurnalistas, remdamasis JAV Valstybės departamento spaudos sekretore Tammy Bruce, derybose tarp Ukrainos ir Rusijos Jungtines Valstijas atstovaus ne Rubio, o JAV politinio planavimo direktorius Maiklas (Michael Anton) Antonas.

Taip pat tapo žinoma, kad Stambule baigėsi Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo Andrejaus Jermako, gynybos ministro Rustemo Umerovo ir užsienio reikalų ministro Andrejaus Sibigos susitikimas su JAV prezidento specialiuoju įgaliotiniu Keitu Kellogu, Didžiosios Britanijos ministro pirmininko patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jonatanu Powellu, Prancūzijos prezidento diplomatinis patarėju užsienio politikos ir saugumo klausimais Günteriu Zauteriu.

„Suderinta pozicija prieš Ukrainos ir Rusijos delegacijų susitikimą Stambule. 

Ukraina pasirengusi taikai ir ilgalaikiam bei besąlygiškam ugnies nutraukimui. 

Taip pat pasirengusi susitikimams ir deryboms aukščiausiu lygiu. Ukrainos delegacija šiandien yra Stambule, kad pasiektų besąlygišką ugnies nutraukimą – tai mūsų prioritetas“, – pranešė A. Jermakas.

Ukrainos prezidentas VolodymyrasZelenskis šiuo metu yra Albanijoje, kur dalyvauja Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikime. 

Apie tai penktadienį, gegužės 16 d., ryte pranešė prezidento spaudos sekretorius Serhijus Nikiforovas, pranešė „Suspilne“.

Kaip pranešė Clash Report, trišalis susitikimas tarp Turkijos, JAV ir Ukrainos Stambule baigėsi.

Derybos Turkijoje

JAV valstybės sekretorius Marco Rubio pareiškė, kad jis nesitiki proveržio derybų procese dėl Rusijos karo su Ukraina, kol Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas nesusitiks „akis į akį“.

„Bloomberg“ rašo, kad viltys dėl karo veiksmų Ukrainoje nutraukimo susilpnėjo po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neišskrido į Stambulą ir į derybas nusiuntė žemesnio lygio delegaciją.

Leidinyje „The Wall Street Journal“ teigiama, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas toliau vedžioja už nosies JAV prezidentą Donaldą Trumpą, o tai įrodo gėdingas Rusijos lyderio ignoravimas derybų Stambule gegužės 15 d. 

Pažymima, kad jo atsisakymas atvykti yra dar vienas įrodymas, kad jis nėra nusiteikęs rimtai užbaigti karą.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder