Taivanas gynybai nuo Kinijos kurs „Starlink“ analogą

Taivanas veda derybas su vidaus ir užsienio investuotojais, taip tikėdamasis pritraukti lėšas, leisiančias kosmoso agentūrai TASA realizuoti palydovinių internetinių technologijų projektą.

Tokią informaciją, remdamasis savais šaltiniais, pateikė „Financial Times" (FT). Leidinio turimais duomenimis, salos valdžia, sužavėta „SpaceX" gamybos „Starlink" palydovinės sistemos veikimu Ukrainoje dabar sieks sukurti jos analogą.

„Mes bandysime žemoje orbitoje veikiantį savo palydovinio ryšio projektą perdaryti į įmonę", - pateikia FT TASA atstovo komentarą.

Taivano skaitmeninių technologijų ministrė Odri Tan (Audrey Tang) pabrėžė, kad šalies vadovybė ypač palankiai vertina „Starlink" sistemos panaudojimą Ukrainoje, kadangi net didžiulės katastrofos metu oficialūs Ukrainos atstovai ir žurnalistai galėjo ir toliau gali naudotis ryšio priemonėmis.

Taivanas dėl galimo projekto finansavimo jau kreipėsi į „Draper Associates" - amerikiečių fondą, dirbusį su „SpaceX" ir „Tesla". „Draper" atstovai minėtą informaciją komentuoti atsisakė.

O.Tan paaiškino, kad palydovinės sistemos paleidimas užtruks keletą metų.

Pagrindiniu projekto tikslu jį įvardino socialinio stabilumo užtikrinimą.

Nuo praėjusių metų vasario Ukraina gavo apie 22 tūkst. „Starlink" antenų.

Gruodžio 20 d. Ukrainos skaitmeninių transformacijų ministras Michailas Fiodorovas pranešė, kad artimiausiu metu „SpaceX" patieks šaliai dar maždaug 10 tūkst. „Starlink" terminalų.

Įtampa tarp Kinijos Liaudies Respublikos ir Taivano pradėjo augti praėjusių metų viduryje.

Gruodžio 26 d. salos Gynybos ministerija pranešė apie didžiausią per visą stebėjimo istoriją jos oro erdvės, į kurią įsibrovė kinų lėktuvai, pažeidimą.

Kiek anksčiau kinų lyderis Si Dzinpingas (Xi Jinping) perspėjo savo kolegą iš JAV Džo Baideną (Joe Biden), kad Taivano klausimas yra Kinijos-Amerikos santykių „raudonoji linija".

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder