Taivanas prie savo krantų užfiksavo rekordinį Kinijos karo lėktuvų skaičių – 103

Taivano gynybos ministerija pirmadienį pranešė, kad per 24 valandas savo oro erdvėje užfiksavo 103 Kinijos karinius lėktuvus – tai  naujas kasdienių išskridimų skaičiaus rekordas.

Taivano nacionalinės gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį iki 6 val. ryto (sekmadienį 22.00 Grinvičo laiku) 40 Kinijos karo lėktuvų buvo kirtę Taivano sąsiaurio vidurio liniją ir įskridę į Taivano pietvakarių ir pietryčių oro erdvę.
Be to, aplink salą pastebėti devyni Liaudies išlaisvinimo armijos laivyno laivai.

Taivanas pavedė koviniams oro patruliavimo lėktuvams, karinių jūrų pajėgų laivams ir sausumos raketų sistemoms reaguoti į šią veiklą, pranešė ministerija.

Pirmadienio pareiškime gynybos ministerija teigė, kad Kinijos orlaivių įsibrovimas sukėlė rimtų iššūkių regiono saugumui.

Pasak jos, visos šalys yra atsakingos už taikos ir stabilumo palaikymą Taivano sąsiauryje, o Pekino veiksmai gali padidinti įtampą ir pabloginti regiono saugumą.

„Raginame Pekino valdžios institucijas prisiimti atsakomybę ir nedelsiant nutraukti tokius vienašališkus destruktyvius veiksmus“, – sakoma Taivano gynybos ministerijos pareiškime.

Praėjusią savaitę Taipėjus kasdien fiksavo dešimtis Kinijos karinių lėktuvų ir virtinę laivų prie savo krantų.

Taivanas nuo 1949 metų turi nepriklausomą vyriausybę, tačiau Kinija savarankišką demokratinę salą laiko savo teritorijos dalimi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder