Tarsi milžiniškas tualetinio popieriaus ritinėlis: prie Antarktidos krantų aptiktas milžiniškas vandenyno fantomas

(2)

Ši fantominė rūšis aprašyta daugiau nei prieš šimtą metų, tačiau per visą tą laiką žmonėms su Sciphozoa pavyko susidurti tik 126 kartus.

Vandenynas yra gilus ir menkai pažįstamas, todėl nenuostabu, kad giliausių jo vietų gyventojus mokslininkai mato retai.

Pavyzdžiui, nuostabus milžiniškas padaras Stygiomedusa gigantea, kuris dar vadinamas milžiniška medūza vaiduokliu, rašo IFL Science.

Ši medūza pirmą kartą buvo aprašyta dar 1910 m. ir, reikia pasakyti, ji visiškai pateisina savo vardą.

Pirma, šios giliavandenės milžinės siekia apie 10 metrų ilgio ir yra labai retos.

Per pastaruosius 100 metų žmonės su jomis susidūrė tik 126 kartus, todėl mokslininkams šie milžiniški fantomai tampa šiek tiek mažesne paslaptimi.

Šį kartą milžiniškas jūros fantomas buvo pastebėtas dreifuojantis prie Antarktidos pusiasalio per "Vikingų" ekspedicijos komandos povandeninį tyrimą.

Tyrėjai pastebi, kad keistas padaras hipnotizuoja savo milžinišku dydžiu ir kartu atrodo kaip didžiulis tualetinio popieriaus rulonas, kurį kažkas išmetė į vandenyną.

Atkreipkite dėmesį, kad po susitikimo su tyrėjais milžiniška medūza fantomas tapo Norvegijos poliarinio instituto žurnalo "Polar Research" straipsnio, kuriame kalbama apie naujas aplinkos tyrimų galimybes, kurias atveria povandeniniai aparatai, tokie kaip prie ekspedicinio laivo "Viking Octantis" pritvirtintas aparatas, tema.

Savo straipsnyje mokslininkai aprašė susidūrimą su scyphosa prie Antarktidos krantų 80-280 metrų gylyje, kurį atlikti buvo įmanoma tik su povandenine transporto priemone.

Mokslininkai teigė, kad milžiniškos medūzos-vaiduoklės sugeba pasislėpti nuo žmogaus akių iki 6500 m gylyje po vandens sluoksniu.

Jos paprastai minta planktonu ir mažomis žuvimis, o jų milžiniškas kupolas gali siekti apie metrą ilgio ir tęstis už keturių burna maitinamų čiuptuvų, kurie užauga iki 10 metrų ilgio.

Mokslininkai teigia, kad tokie povandeniniai laivai galėtų būti naudojami ir moksliniams tyrimams, ir povandeniniam turizmui.

O šiuos du tikslus visai įmanoma suderinti.

Organizatorių nuotr.

Milžiniškos medūzos fantomai siekia iki 10 metrų ilgio / Nuotrauka: Mark Niesink/Viking

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder