TATENA: branduolinio saugumo būklė Zaporižios AE tebėra pavojinga

TATENA: branduolinio saugumo būklė Zaporižios AE tebėra pavojinga

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) yra sunerimusi dėl to, kad Zaporižios atominėje elektrinėje vis dar tebėra atjungta paskutinė likusi išorinio elektros tiekimo linija.

Paskutinė 330 kilovoltų (kV) palaikomoji elektros linija buvo pažeista kovo 1 dieną, ji tebėra atjungta ir remontuojama, trečiadienį pareiškime teigė TATENA vadovas Rafaelis Grossis. „Branduolinio saugumo būklė Zaporižios AE išlieka pavojinga“, – sakė jis.

Tris savaites elektrinė energiją gaudavo tik per vieną likusią 750 kV pagrindinę išorinę elektros liniją. Ją atjungus, elektrinė tapo priklausoma nuo „paskutinės gynybos linijos“ – avarinių dyzelinių generatorių, kurie aušina reaktorių ir atlieka kitas svarbias branduolinės saugos ir saugumo funkcijas, sakė R. Grossis.

„Dar kartą raginu visas šalis įsipareigoti užtikrinti branduolinį ir kitokį saugumą elektrinėje“, – ragino jis.

R. Grossis taip pat perspėjo apie spaudimą, kurį patiria atominės elektrinės darbuotojai. „Sumažėjęs Zaporižios AE darbuotojų skaičius kartu su psichologine įtampa dėl vykstančio karinio konflikto daro poveikį branduoliniam ir kitokiam saugumui elektrinėje“, – sakė jis.

Rusija faktiškai kontroliuoja didžiausią Europos branduolinę elektrinę jau metus, kai Maskvos pajėgos per invaziją užėmė didelę dalį pietų Ukrainos. Atominė elektrinė kelis kartus buvo smarkiai apšaudyta.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder