dronai pataikė į stebėjimo įrangą ir karinę techniką Zaporižios atominėje elektrinėje

TATENA: dronai pataikė į stebėjimo įrangą ir karinę techniką Zaporižios atominėje elektrinėje

(1)

Sekmadienį Rusijos pajėgų okupuotoje Zaporižios atominėje elektrinėje ir šalia jos nukrito trys bepiločiai orlaiviai, kurie pataikė į stebėjimo ir ryšių įrangą ant 6-ojo energobloko reaktoriaus stogo ir karinį automobilį.

Tai pranešė „Ukrinform“, remdamasi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) tinklalapiu.

„Gavę informaciją iš Zaporižios AE apie bepiločių orlaivių atakas, TATENA ekspertai nuvyko į tris paveiktas vietas. Jie patvirtino dronų sprogimų fizinį poveikį, taip pat ir viename iš šešių elektrinės reaktorių pastatų, kur, kaip nustatyta, nukentėjo stebėjimo ir ryšių įranga. Kai jie buvo ant 6-ojo energobloko reaktoriaus stogo, Rusijos pajėgos paleido ugnį į artėjantį droną. Po to netoli reaktoriaus pastato nugriaudėjo sprogimas“, – rašoma pranešime.

TATENA komanda pranešė, kad toje ir dar dviejose jėgainės vietose pastebėjo dronų nuolaužų. „Ant vienos iš jų, netoli laboratorijos, prie apgadintos karinės transporto priemonės jie pamatė kraujo dėmes, bylojančias apie mažiausiai vieną nukentėjusįjį“, – sakoma pranešime.

TATENA ekspertai taip pat pranešė, kad dieną incidento vietoje girdėjo sprogimus ir šūvius.

TATENA ekspertai nenustatė „jokių branduoliniam saugumui svarbių sistemų, konstrukcijų ir komponentų struktūrinių pažeidimų“. Tačiau jie pranešė, kad pastebėjo nedidelius paviršiaus nudegimus ant 6-ojo energobloko reaktoriaus kupolo stogo ir įbrėžimus ant betoninės plokštės, laikančios pirminio vandens saugojimo rezervuarus.

„Nors 6-ojo energobloko apgadinimas nesukėlė pavojaus branduoliniam saugumui, tai buvo rimtas incidentas, galėjęs pakenkti reaktoriaus apsauginio apvalkalo sistemos vientisumui“, – pareiškė TATENA generalinis direktorius Rafaelis Grossis.

Jis pasmerkė bet kokias atakas prieš atominę elektrinę ir paragino sprendimus priimančius kariškius „susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kurie pažeidžia pagrindinius branduolinių objektų apsaugos principus“.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder