Teisininkais persirengę vyrai Delio teisme nušovė mafijos šulą

Du teisininkais persirengę vyrai penktadienį Naujojo Delio teismo salėje nušovė liūdnai pagarsėjusį indų gangsterį, o tada buvo nukauti policijos, pranešė teisėsaugininkai.

Pernai kovą sulaikytas mafiozas Jitendra Gogi stovėjo priešais teisėją, kai du teismo salėje buvę vyrai staiga ėmė šaudyti, naujienų agentūrai AFP sakė policija.

Liudininkai vietos žiniasklaidai pasakojo, kad teismo salėje buvo paleista per dešimt šūvių. J. Gogi kliudė kelios kulkos. Teisininkais apsimetusius užpuolikus nušovė valstybės pareigūnų apsaugos pajėgų nariai.

Žiniasklaida, remdamasi policija, pranešė, kad abu užpuolikai buvo iš konkuruojančios gaujos.

Mažiausiai vienas iš dviejų užpuolikų taip pat buvo įtrauktas į Delio policijos ieškomų asmenų sąrašą.

Susišaudymas prasidėjo J. Gogi vos atvykus į teismą, kur buvo nagrinėjama byla dėl nužudymo ir kitų nusikaltimų. Jis buvo siejamas su mažiausiai 19 žmogžudystės bylų.

Mobiliaisiais telefonais nufilmuotuose vaizdo įrašuose iš teismo Naujojo Delio Rohinio rajone matyti, kaip aidint šūviams salėje buvę žmonės puola į koridorių slėptis.

Kostiumai ir ginklai

Pasak policijos, šaudynes surengę ginkluoti asmenys vilkėjo pilkus kostiumus ir prisistatė teisininkais.

„Du nusikaltėliai ėmė šaudyti į gangsterį Jitendrą Manną Gogi, kai jis buvo vedamas į teismą į posėdį. Policija reaguodama nušovė abu užpuolikus“, – pažymėjo Delio policijos komisaras Rakeshas Asthana.

Iškart po incidento kilo klausimų dėl saugumo Rohinio teismo rūmuose, kur dažnai nagrinėjamos bylos, susijusios su nusikalstamo pasaulio šulais.

Po J. Gogio arešto už jo apsaugą buvo atsakingas policijos žvalgybos skyrius.

Tačiau remiantis kai kuriais pranešimais, prie įėjimų į teismą neveikė metalo detektoriai ir nebuvo laikomasi kitų saugumo taisyklių.

Delio advokatų asociacijos pirmininkas Sanjeevas Nasiaras žmogžudystes pavadino „šokiruojančiomis“. Jis AFP sakė, kad šeštadienį visų Delio apygardos teismų advokatai jungsis prie streiko protestuojant prieš „itin rimtą saugumo spragą“.

„Kaip teisme gali įvykti kažkas panašaus? Policija su mumis nuolat rengia saugumo įvertinimo susitikimus, o pašaliniai asmenys vis tiek sugebėjo patekti į patalpas su ginklais“, – pridūrė asociacijos vadovas.

Delio policija sakė, kad bus atliktas tyrimas dėl saugumo teisme.

J. Gogi, kuriam buvo maždaug 30 metų, siejamas su brutaliomis konkuruojančių mafijos gaujų kovomis, nužudymais, apiplėšimais ir turto prievartavimu Delyje ir šiaurinėse Indijos valstijose.

Tarp jo aukų – žmogžudystės liudininku tapęs liaudies muzikos atlikėjas, mokytojas ir konkuruojančių gaujų nariai.

Pirmą kartą jis buvo sulaikytas 2016 metais, tačiau paspruko iš areštinės ir iki praėjusių metų kovo sėkmingai slapstėsi nuo policijos.

Dėl savo reputacijos J. Gogi tapo policijos ir konkurentų taikiniu. Žiniasklaida skelbė, kad jis smarkiai supykdė kitas gaujas, nes skverbėsi į jų kontroliuojamas teritorijas.

Po jo arešto pernai kovą Delio policija nurodė, kad tarp J. Gogi ir vienos gaujos lyderio, žinomo Tillu vardu, vyko itin nuožmi kova dėl šiaurinių Indijos regionų kontrolės.

Tillu taip pat yra laikomas areštinėje, bet, remiantis žiniasklaidos pranešimais, penktadienį teismo salėje šaudė du teisininkais apsimetę Tillu gaujos nariai.

Pranešimuose nurodoma, kad per pastarąjį dešimtmetį per susirėmimus tarp konkuruojančių gangsterių sekėjų žuvo apie 20 žmonių.

Delio policija informavo, kad nesantaika tarp J. Gogi ir Tillu prasidėjo jiems dar studijuojant – neva dėl studentų atstovybės rinkimų, per kuriuos buvo nušauti du žmonės. Nuo to laiko jų konfliktas dar labiau paaštrėjo.

Sidebar placeholder