The Insider: Putino dukters draugas importuoja aukštos klasės vynus į Rusiją, išvengdamas sankcijų (4)

Vladimiro Putino aplinka negalėjo atsisakyti kolekcinių vynų po to, kai Europos Sąjunga sankcijomis uždraudė į Rusiją importuoti didesnės nei 300 eurų vertės butelius.

Kaip išsiaiškino "The Insider", tiekimą nedelsdamas įsteigė prezidento dukters Jekaterinos Tichonovos draugas, bendrovės "R-Pharm" savininkas Aleksejus Repikas.

Vien 2022 m. lapkričio-gruodžio mėn. Repiko bendrovė "Ryatiko" į Rusiją atvežė kolekcinių vynų už mažiausiai 283,33 mln. rublių (4 mln. eurų).

Tarp jų buvo dešimt Henry Jayer butelių, įskaitant vieną iš Richebourg vynuogyno 1984 m. derliaus.

Prieš trejus metus vienas toks kūrinys "Christie's" aukcione buvo parduotas už beveik 184 000 svarų sterlingų (15 mln. eurų).

Be to, Putino draugai gali mėgautis "Domaine de la Romanée-Conti" vynais, kuriuos dievino Liudviko XV meilužė Madame de Pompadour, ir dar dviem šimtais geriausių vynų iš Burgundijos, Bordo ir Pjemonto.

Federalinio alkoholio registro duomenimis, "Ryatico" iš viso į šalį importavo 800 butelių.

Kai kurias iš jų galima rasti keliose Rusijos vyno prekybos įmonėse, pavyzdžiui, "Simple" ar "DP-Trade", kurios jau dešimtmečius pelnė tarptautinę reputaciją.

Tačiau jei įprastiems importuotojams tenka tenkintis naujausiais derliais, "Ryatiko" kolekcijoje yra unikalių XX a. derlių: 1929 m. "Chateau Haut-Brion", 1947 m. "Château Cheval Blanc" ir 1961 m. "Chateau la Mission Haut Brion".

Vien tik kai kurių šių vynų pirkimo kaina, neskaitant pristatymo, mokesčių ir akcizų, viršija milijoną rublių už butelį.

Prieš tai "Ryatiko", kurios įstatinis kapitalas siekė 10 000 rublių, iš Japonijos importavo makaronus, sojų padažą, marinuotą imbierą ir kitus produktus. Nežinia, kaip jai pavyko akimirksniu persiorientuoti į itin brangaus burgundiško vyno tiekėją.

Pasak "The Insider", Putino draugai importuoja vynus prisidengdami "pavyzdžiais sertifikavimui".

Tačiau siuntų dydis gerokai viršija nustatytą standartą "ne daugiau kaip 2,5 litro kiekvienos prekės".

Neaišku, kaip jie patenka per muitinę.

Jie įsigyjami per Europos įmones, kurios padeda "Rätiko" surinkti įvairių gamintojų užsakymus ir tvarkyti dokumentus.

Tokiu būdu jai pavyksta apeiti sankcijas.

Importuotų vynų atviroje rinkoje nėra, tačiau jų galima įsigyti paties Repiko ir Ivano Sibirevo, kuris yra susijęs su "Gazprom" ir Putino draugu Genadijumi Timčenka, restoranuose.

Apie tokių butelių prieinamumą neskelbiama, tačiau jie patiekiami "ypač svarbiems svečiams".

Pavyzdžiui, Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas mėgsta kolekcinį vyną.

Per vieną banketą 2014 m. jis užsisakė brangiausią vyno sąraše esantį butelį "Romanée-Conti" su žodžiais: "VTB sumokės".

Tuo tarpu Rosstat duomenimis, daugiau nei 17 mln. rusų gyvena iš mažiau nei 13 500 rublių per mėnesį.

Žurnalistai apskaičiavo, kad kiekvienas iš jų, norėdamas uždirbti vieną butelį 2003 m. "Romanée-Conti" ir neišleisdamas nė cento maistui ar būstui, turėjo taupyti 24 metus. 

Pats R. Repikas savo turtą vertina 1,4 mlrd. JAV dolerių.

"R-Pharm" yra didžiausia Rusijos vaistų gamintoja, o didžiąją dalį pinigų jis gauna iš vyriausybės.

FAS įtarė Sveikatos apsaugos ministeriją ir "Repik" karteliniu susitarimu, dėl kurio kilo vaistų kainos, ir netgi atliko neplaninį patikrinimą ministerijoje, tačiau tyrimas baigėsi niekuo. 

Be to, Repiko ofšorinei bendrovei priklausė verslo lėktuvas "Bombardier Global 5000", kuriuo naudojosi Jekaterina Tichonova, rašė "Important Stories", atlikusi bendrą tyrimą su "Der Spiegel".

Jame taip pat teigiama, kad verslininkas dirbo su Kirilu Dmitrijevu, Tichonovos draugės ir fondo "Innopraktika" pavaduotojos Natalijos Popovos vyru.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder