JAV ir Didžioji Britanija smogė Rusijos kovos su sankcijomis centrui

The Moscow Times: JAV ir Didžioji Britanija smogė sankcijų Rusijai apėjimo centrui

(6)

Vakarų šalys didina spaudimą Jungtiniuose Arabų Emyratuose 2022 m. antroje pusėje atsiradusiam sankcijų Rusijai apėjimo centrui.

Pasak moscowtimes, po virtinės perspėjimų, kuriuos JAV pareigūnai išsakė per vizitus Abu Dabyje, JAV ir Didžioji Britanija žodžius pavertė veiksmais ir pradėjo taikyti sankcijas Rusijos bankams, atidarantiems filialus Dubajuje.

Įgyvendindamos priemonių paketą, kuris sutampa su Rusijos invazijos į Ukrainą metinėmis, Didžiosios Britanijos ir JAV iždas į juodąjį sąrašą įtraukė banką MTS, kurio 100 proc. akcijų priklauso to paties pavadinimo telekomunikacijų operatoriui ir kurį kontroliuoja milijardieriaus Vladimiro Jevtušenkovo įmonė "Sistema".

Šiam bankui, kuris pagal turtą patenka tarp 40 didžiausių Rusijos bankų ir turi prieigą prie SWIFT sistemos, buvo pritaikytos blokuojančios sankcijos, draudžiančios bet kokius sandorius su juo.

Tai reiškia, kad de facto uždrausta vykdyti atsiskaitymus JAV doleriais ir Didžiosios Britanijos svarais sterlingų, o tam reikalingos šių šalių sandorių šalys, norinčios aptarnauti korespondentines sąskaitas.

Sankcijos MTS bankui paskelbtos praėjus keturiems mėnesiams po to, kai jis atidarė filialą Dubajuje ir gavo vietos priežiūros institucijos leidimą vykdyti veiklą.

Į Rusijos bankų veiklą JAE atkreipė dėmesį JAV, kurios sausio pabaigoje į Abu Dabį išsiuntė iždo sekretoriaus pavaduotojo Briano Nelsono vadovaujamą delegaciją.

B. Nelsonas, kaip finansinės žvalgybos prižiūrėtojas, įspėjo JAE pareigūnus, kad yra pasirengęs taikyti sankcijas bendrovėms ir asmenims, kurie padės apeiti Rusijai taikomas priemones.

Per metus Emyratuose atidaromų Rusijos įmonių skaičius išaugo septynis kartus, o nuo šių metų pradžios šalyje įsikūrė daugiau kaip 700 įmonių. Anot "Fortune", į Emyratus kartu su pinigais galėjo persikelti iki 30 proc. turtingiausių Rusijos piliečių.

Praėjus kelioms dienoms po Nelsono vizito, "Sberbank" buvo priverstas uždaryti savo patronuojamąją įmonę JAE. Abu Dabyje įsikūrusiai "Sberinvest Middle East Limited", kurią "Sber" pristatė 2020 m., žadėdama sukurti licencijuotą islamo langą ir dirbti su eksportuotojais, nuo vasario 6 d. buvo panaikinti leidimai teikti visų rūšių bankines paslaugas.

Didieji bankai, kuriems pritaikytos sankcijos, JAE gali dirbti tik per mažesnius tarpininkus, "Frank RG" sakė šaltinis vienoje iš skolinimo įstaigų.

Tačiau mažesni bankai taip pat pateko į Vakarų pareigūnų, užsibrėžusių pašalinti sankcijų spragas, akiratį.

Kitas eilėje gali atsidurti Kazanėje įsikūręs Ak Bars Bank, kuris smarkiai padidino valiutos keitimo sandorių JAE dirhamais dalį.

"Labai daug eksportuotojų perėjo prie dirhamų kaip pagrindinės mokėjimo priemonės", - gruodžio pradžioje sakė banko užsienio prekybos vykdomoji direktorė Natalija Šalamova.

Pasak jos, "AK Bars" turi du bankus korespondentus operacijoms dirhamais - "Mashreq Bank" ir "Banque Misr", o netrukus gali atsirasti ir trečiasis - "First Abu Dhabi Bank".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder