Ligoninės pastatas

Trijų aukštų beveik 1 500 kvadratų namas parduodamas vos už 10 dolerių: kas čia ne taip?

Montanoje (JAV) istorinis erdvus ispanų misijos stiliaus pastatas, iki XX a. ketvirtojo dešimtmečio veikęs kaip ligoninė, parduodamas vos už 10 dolerių. Apie tai rašo laikraštis "New York Post".

Tačiau gudrybė ta, kad pastatą, kuris yra trijų aukštų ir užima daugiau kaip 1 500 kvadratinių metrų, galima parduoti, o žemės sklypą, ant kurio jis stovi, - ne.

Kaip pažymima nekilnojamojo turto skelbime, pirkėjui tektų perkelti medicinos įstaigą iš tos žemės į kitą vietą.

Siekdamas pagražinti neįprastą sandorį, pardavėjas siūlo iki 100 000 JAV dolerių paskolą, kuri padėtų atidėti persikraustymo ir perkėlimo išlaidas.

Ekrano nuotr.
Istorinė ligoninė Montanoje parduodama vos už 10 dolerių / Nuotrauka: Circa old houses

Tai tik lašas jūroje, palyginti su numatomomis tokio dydžio 113 metų senumo pastato perkėlimo ir restauravimo išlaidomis.

Vien restauravimo išlaidos vertinamos maždaug 8 mln. dolerių, praneša Missoula Current.

Senoji ligoninė buvo pastatyta Misulos forto teritorijoje 1911 m. ir veikė iki 1947 m., kol buvo likviduota.

Gydytojai ir slaugytojos gydė ispanakalbius pacientus 1918 m., poliomielito epidemijos metu - vaikus, o per Antrąjį pasaulinį karą - japonų, vokiečių ir italų imigrantus, kai ji buvo pagrindinė užsieniečių sulaikymo stovyklos ligoninė.

Po eksploatavimo nutraukimo pastatas buvo pertvarkytas į medicinos įstaigas, kurios veikė iki 2015 m.

Dabartinis ligoninės savininkas pasiūlė plėtros planą, kuris, jo teigimu, leistų finansuoti ligoninės restauravimą, tačiau Misulos istorinės apsaugos komisija planą atmetė, pranešė vietos leidinys.

Plėtotojas FAE-Wolf pateikė paraišką gauti leidimus statyti 16 gyvenamųjų namų privačioje teritorijoje šalia ligoninės pastato ir planavo iš šių namų pardavimo gautas pajamas panaudoti ligoninės restauravimui finansuoti.

Tačiau komisija atsisakė išduoti leidimus, nes siūloma statyba neatitiko atviros erdvės taisyklių ir dėl to, kad gyvenamieji namai sumažintų istorinio pastato "išraiškingumą", pranešė "Current".

FAE-Wolf apskundė sprendimą Misulos miesto tarybai, teigdamas, kad ji buvo šališka, tačiau taryba jo skundą atmetė.

Ekrano nuotr.
Istorinė ligoninė Montanoje parduodama vos už 10 dolerių / Nuotrauka: Circa old houses

Dabar, jei neatsiras susidomėjusio pirkėjo, turto savininkai sakė, kad kreipsis dėl naujų leidimų - šį kartą ligoninei nugriauti.

"Sunkia širdimi FAE-Wolf buvo priversta rengti paraišką dėl leidimo nugriauti senąją pašto ligoninę Misulos miesto rotušėje", - sakoma projekto plėtotojo pareiškime, kurį išplatino vietos naujienų portalas. - "Dabar, po penkerių metų ir išleistų daugiau nei 750 000 JAV dolerių turto valdymui, mokesčiams ir rinkliavoms bandant gauti mūsų pasiūlymo patvirtinimą, neturime kito pasirinkimo, kaip tik judėti į priekį ir išardyti arba nugriauti ligoninę.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder