Turkijoje užsiminė apie pasitraukimą iš NATO

(6)

Maždaug po pusmečio dėl prieš Ankarą nukreiptų provokacijų Turkija gali pasitraukti iš NATO. Tokią nuomonę trečiadienį išsakė turkų partijos „Tėvynė" („Vatan") pirmininko pavaduotojas Etchemas Sandžakas (Ethem Sancak).

„Tokių veiksmų mus verčia imtis pastarojo meto įvykiai ir NATO provokacijos. Jie mėgina mus supriešinti su mūsų kaimyne Graikija. Turkija paliks NATO po penkių-šešių mėnesių.

Jie bando mus įtraukti į Artimųjų Rytų verpetą. Galiausiai prieš Koraną nukreiptos akcijos buvo surengtos Švedijoje ir Nyderlanduose", - politiko žodžius pateikė leidinys „Aydinlik".

Pasak E.Sandžako, naujausių apklausų rezultatai parodė, kad maždaug 80 proc. Turkijos piliečių yra įsitikinę, jog būtent JAV yra ta šalis, kurios politika respublikos atžvilgiu yra priešiškiausia ir kenksmingiausia.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad, siekiant išprašyti JAV iš sirų žemių, Turkijos ir Sirijos vadovybė pagaliau sės prie derybų stalo.

„Mes susėsime su [Sirijos prezidentu Bašaru] al-Asadu (Bashar al-Assad) bei aplinkinių šalių lyderiais ir pasirašysime taikos sutartį.

Mes privalome nedelsiant išvyti iš Sirijos teritorijos visas teroristines organizacijas ir JAV. Sirai ir turkai - broliškos tautos.

Iš visų arabų tautų sirai mums yra artimiausi. Turime pasirūpinti saugiu pabėgėlių sugrįžimu į savo šalis.

Nemanau, kad B.al-Asadas prieštarautų jų sugrįžimui.

Bendromis jėgomis mes galime atstatyti Siriją", - teigė E.Sandžakas.

Sausio 19 d. partija „Tėvynė" paskelbė pradedanti visuotinę kampaniją „Išstokime iš NATO". Jos tikslas - priversti šalies vyriausybę pasitrakti iš Šiaurės Atlanto aljanso.

Planuojama, kad kampanijos metu kai kurių miestų aikštėse bus renkami parašai bei organizuojami prieš NATO bazių buvimą Turkijoje nukreipti mitingai ir protestai.

Partijos lyderis Dogu Perinčekas (Dogu Perincek) yra užsiminęs apie tai, kad stiprus NATO Turkijai reiškią stiprų pavojų.

Partija „Tėvynė" niekada neslėpė savo antiamerikietiškos pozicijos. Jos atstovai ne kartą ragino šalies valdžią uždaryti Turkijoje veikiančias JAV karines bazes, atšaukti paraišką naikintuvų „F-16" pirkimui ir pasitraukti iš NATO.

Kita vertus, dabartinė agresyvi partijos retorika gali būti susijusi su 2023 m. gegužės 14 d. vyksiančiais šalies prezidento rinkimais.

Juolab kad valdančioji Teisingumo ir plėtros partija kalbas apie galimą pasitraukimą iš NATO paneigė.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder