Turkijos įmonės parduoda Rusijai JAV elektronikos prietaisus, reikalingus priešo kariuomenei (7)

Turkijos bendrovės, nepaisydamos JAV sankcijų ir pažeisdamos JAV eksporto kontrolę, į Rusiją eksportavo JAV pagamintą elektroniką, atsargines dalis ir kitas prekes. Kai kurios iš šių prekių reikalingos Rusijos ginkluotosioms pajėgoms aprūpinti.

Remiantis prekybos duomenų tyrimu, Turkijos įmonės pernai eksportavo transporto priemonių, elektronikos, atsarginių dalių ir kitų prekių, reikalingų Rusijos kariuomenei, už dešimtis milijonų dolerių, o tai rodo, kaip Maskva gali palaikyti savo karines pastangas nepaisant tarptautinių sankcijų.

Išsami informacija: Pranešama, kad mažiausiai 13 Turkijos įmonių eksportavo prekių iš viso už 18,5 mln.

Tai plastikas, gumos gaminiai ir transporto priemonės.

Jos buvo parduotos 10 Rusijos bendrovių, kurioms JAV taikė sankcijas dėl jų vaidmens Rusijos puolime prieš Ukrainą.

Žurnalistų išanalizuotais duomenimis, Turkijos bendrovės į Rusiją išsiuntė mažiausiai tris JAV pagamintų prekių siuntas.

Be to, 2022 m. kovo-spalio mėn. Turkijos įmonės į Rusiją išsiuntė 15 mln. dolerių vertės liftų, elektros generatorių, spausdintinių plokščių ir kitų JAV pagamintų prekių, taip pažeisdamos JAV eksporto kontrolę.

Be to, tarp Rusijos bendrovių, kurioms buvo taikomos sankcijos ir kurios gavo prekių iš Turkijos, buvo Rusijos taktinių raketų korporacijos, gaminančios ginklų sistemas Rusijos kariniam jūrų laivynui, dukterinė įmonė ir "Promtechnologija", kuriai sankcijos buvo taikomos už šautuvų gamybą Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

Tarp prekių, kurias Rusija pirko iš Turkijos, taip pat buvo sunkvežimių vairai ir JAV gaminamų variklių filtrai.

Rusijos Federacija importavo JAV pagamintų konvejerių ir keltuvų už beveik 8 mln. dolerių.

Pranešama, kad aukšto rango JAV iždo pareigūnai lankėsi Turkijoje, JAE ir Omane, kad šios šalys sustabdytų Rusijos karinių pirkimų tinklus.

Praėjusių metų pabaigoje aukšti JAV pareigūnai įspėjo Turkiją, kad Turkijos piliečiai gali būti nubausti baudomis arba įkalinti už tai, kad prižiūrėjo JAV pagamintus orlaivius, skraidančius į Rusiją ir iš jos.

Šie įspėjimai - tai išbandymas, ar JAV ir jų sąjungininkėms pavyks ilgainiui izoliuoti Rusiją, ar Maskvai pavyks sušvelninti sankcijų poveikį prekiaujant su didžiausios ekonomikos šalimis, pavyzdžiui, Turkija, Kinija, Indija ir arabų šalimis.

Turkijos užsienio reikalų ministerija, Rusijos pramonės ir prekybos ministerija bei Federalinė muitinės tarnyba į žurnalistų užklausas apie eksportą neatsakė.

Šaltinis: The Wall Street Journal

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder