Ukrainoje dėl bandymo pavogti Banksy piešinį sulaikyti aštuoni asmenys

 Ukraina sulaikė aštuonis asmenis, kurie Kyjivo priemiestyje bandė pavogti paslaptingojo britų gatvės menininko Banksy (Banksio) ant subombarduoto pastato nupieštą darbą, pranešė pareigūnai.

Jie bandė pavogti trafaretinį piešinį, vaizduojantį žmogų su naktiniais marškiniais ir dujokauke, laikantį gesintuvą šalia apanglėjusių lango liekanų Hostomelio mieste, sakė pareigūnai.

„Grupė žmonių bandė pavogti Banksy freską. Jie nupjovė kūrinį nuo rusų sugriauto namo sienos“, – vėlai penktadienį pranešė Kyjivo gubernatorius Oleksijus Kuleba „Telegram“ žinutėje.

Jis pridėjo nuotrauką, kurioje matyti išpjautas fasado sluoksnis, kur anksčiau buvo piešinys.

„Keletas žmonių buvo sulaikyti vietoje, – sakė jis. – Grafitis yra geros būklės ir yra teisėsaugos rankose.“

Pasak jo, policija saugo ir kitus apylinkėse esančius darbus, kurie, kaip manoma, taip pat yra nupiešti Banksy.

Kyjivo policijos viršininkas Andrijus Nebitovas sakė, kad buvo nustatyti aštuoni asmenys, kurie galėjo būti susiję su šiuo įvykiu, ir buvo pradėtas preliminarus tyrimas.

„Visi jie buvo nuo 27 iki 60 metų amžiaus. Jie yra Kyjivo ir Čerkasų gyventojai“, – sakė jis.

Čerkasai yra už 200 km į pietryčius nuo sostinės.

Praėjusį mėnesį Banksy paskelbė ant rankų stovinčios gimnastės piešinį ant apgriauto pastato sienos Borodiankoje, kitame Ukrainos sostinės priemiestyje.

Vėliau jis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti dar keli jo darbai, įskaitant asmenį su dujokauke, laikantį gesintuvą.

Kituose piešiniuose buvo pavaizduotas barzdotas vyras, besiprausiantis vonioje, ir jaunas berniukas su karatė apranga, pargriovęs ant žemės suaugusį priešininką.

Borodianka, Hostomelis ir tokie miestai kaip Buča ir Irpinė smarkiai nukentėjo nuo rusų bombardavimų po to, kai Rusija vasarį įsiveržė į Ukrainą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder