Ukrainoje kūdikį prievartavusio ir dėl pinigų tai filmavusio Rusijos kario likimas – tamsi paslaptis

Rusų karių žiaurumas ir karo nusikaltimai Ukrainoje – jau jokia paslaptis. Tačiau net ir tokių nusikaltimų kaip civilių skerdynės Bučoje ar masinis moterų, vaikų ir vyrų prievartavimas kontekste Pskove tarnavęs Rusijos karys Aleksejus Byčkovas sugebėjo išsiskirti – rusas sulaukė net vadovybės nemalonės, kai paaiškėjo, kad Ukrainoje prievartavo kūdikį, visa tai filmavo, nes ketino parduoti, galbūt kūdikį net nušovė.

Visa tai balandžio pradžioje sukėlė atgarsį visame pasaulyje, internete net pradėta virtuali raganų medžioklė. Tačiau dabar A. Byčkovas tarsi pradingo į vandenį. Atrodo, kad tokio įvykio nė nebūtų buvę.

Maždaug balandžio 9–11 d. A. Byčkovo fotografija, vardas ir pavardė apskriejo internetą, kai paaiškėjo, kad vyras Ukrainoje prievartavo vienų metų mergytę (kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad auka buvo berniukas), į ją šovė, o savo nusikaltimus filmavo. Nėra iki galo aišku, ar pedofilas vaiką nušovė.

Archyvų nuotr.

Anot kelių šaltinių, šį įrašą 24 metų rusas ketino parduoti darknete, tamsiajame internete, kuriame beveik nevaržomai veikia pedofilų ir pornografijos svetainės.

Tačiau A. Byčkovas vaizdo įrašą įkėlė į „Telegram“ platformą ir, tikėtina, išsiuntė dalinio draugams, kurie vyrą, kaip manoma, ir įskundė už nežmonišką nusikaltimą.

Naujienų portalas „The Insider“ netgi rašė, kad tai nebuvo vienintelis A. Byčkovo nusikaltimas – esą rusas turėjo nufilmavęs ir daugiau vaizdo įrašų, kuriuose smurtaujama prieš vaikus, tačiau nedetalizuojama, kuo šis smurtas pasireiškė.

Toks nežmoniškas elgesys rusui nepraėjo be pasekmių netgi gimtinėje – nors Rusija neigė ir tebeneigia, kad Ukrainoje jos kariai vykdo karo nusikaltimus, A. Byčkovas buvo areštuotas, o Vakarų ir viso pasaulio žiniasklaidoje naujiena apie nežmonišką nusikaltimą tarsi sprogo:

A. Byčkovo istoriją aprašė britų portalai „Metro“, „Mirror“, taip pat Ukrainoje bei aplinkinėse šalyse veikiančios žiniasklaidos priemonės.

Socialiniuose tinkluose, ypač tviteryje, buvo surengta raganų medžioklė, kurios metu siekta išsiaiškinti, kas toks yra šis rusų kareivis, kur jis gyvena, kokia bausmė jam turėtų būti skirta.

Tiesa, kaip buvo skelbiama „Reddit“ diskusijų svetainėje, ši raganų medžioklė vyko dviem kryptimis – netrūksta ir žmonių, kuriuos labiau domina pats vaizdo įrašas nei jį nufilmavęs monstras.

Archyvų nuotr.

Paviešinti A. Byčkovą užsimoję internautai surinko ganėtinai nedaug informacijos – žinoma, kad karys greičiausiai yra iš Stavropolio, gimęs 1997 m. gegužės 1 d.

Maža to, lyg bombos sprogimas prasidėjusi išsigimusio ruso medžioklė virtualioje erdvėje labai greitai išsikvėpė, o pats A. Byčkovas iš virtualios erdvės tarsi pranyko – galima rasti informacijos apie kario nusikaltimus, tačiau kas vyko toliau po A. Byčkovo sulaikymo, lieka visiška paslaptimi.

Atrodo, tarsi A. Byčkovas neegzistavo ir tėra interneto „feikas“.

Greičiausiai taip ir būtų, jei ne prievartaujamo kūdikio vaizdo įrašas, ėmęs masiškai sklisti internete, ypač „Reddit“ platformoje.

Pastarasis negalėjo atsirasti iš niekur – kažkas turėjo įvykdyti baisų nusikaltimą ir jį filmuoti.

Frik show“

Alfa.lt pabandė išsiaiškinti, kas nutiko A. Byčkovui, tarsi kometa trumpam sužibusiam dėl savo įvykdyto nusikaltimo, o paskui taip pat greitai pradingusiam tarsi be žinios.

Per „Telegram“ platformą, kuria itin mielai naudojasi tiek rusai, tiek ukrainiečiai (Rusijos valdžia bandė apriboti „Telegram“ veiklą, tačiau nelabai sėkmingai) po kelių dienų paieškų pavyko susisiekti su Omske anksčiau tarnavusiu Rusijos piliečiu, sutikusiu bent iš dalies atsakyti į klausimus.

Vyras, teigęs, kad aktyvios tarnybos metu turėjo leitenanto laipsnį, sutiko į klausimus atsakyti tik susirašinėjant ir neminint nei jo vardo, nei pavardės, o vėliau pats susirašinėjimą ištrynė.

Pasak ruso, taip jis elgiasi dėl to, kad kalbėjimasis apie kariuomenės reikalus, ypač su „nedraugiškomis“ šalimis, Rusijoje gali labai greitai būti prilygintas šnipinėjimui.

Pasak atsargoje esančio kario, A. Byčkovo vadovybė greičiausiai norėtų, kad visa ši istorija praeitų kaip galima tyliau ir ramiau.

„Tai taikoma ne vien mūsų armijai. Neįsivaizduoju, kokia bendrovė ar institucija norėtų būti siejami su tokiu įvykiu.

Armija turbūt tikisi ramiai su A. Byčkovu susitvarkyti, skirti ne per švelnią, ne per griežtą bausmę, kad būtų mažiau triukšmo“, – sakė rusas.

Kaip bevartytum situaciją, žmonės nesupras.

„Pas mus vaikinus (panaudotas žodis парня) gerbia ir myli, prasidėjus operacijai Ukrainoje – dar labiau, bet čia toks dalykas, kurio žmonės nesupras.

Jeigu tas karys būtų mušęs, žalojęs ar šaudęs karo belaisvius, būtų galima sakyti, kad vaikinas persistengė, buvo per daug uolus. Jei būtų šaudęs ar mušęs beginklius ukrainiečius, būtų galima pateisinti, kad turi kokią istorinę skriaudą, kad jo senelį, tarkime, ukrainiečiai skriaudė, todėl taip atsiteisė, išliejo nuoskaudą.

Bet jeigu, kaip sakote, prievartavo kūdikį, dar filmavo dėl pinigų, tai kaip bevartytum situaciją, žmonės nesupras.

Pas mus supranta, kodėl, pavyzdžiui, gali reikti šaudyti į žmones ar sprogdinti. Bet jeigu vadovybė apsimes, kad čia viskas gerai, ir tą karį paleis, tai aš nelabai įsivaizduoju, kaip kiti jį priims.

Gali suprasti, kai žmogus dėl tėvynės kitus šaudė, bet jeigu dėl pinigų prievartavo ir filmavo, o paskui vaikšto tarp visų kaip niekur nieko, toks vaikštantis frik show išeina“, – rašė buvęs karys.

Archyvų nuotr.

Pasak ruso, dėl pastarųjų aplinkybių A. Byčkovo greičiausiai neturi kaip pateisinti ir vadovybė bei teisėsaugos institucijos, kurioms greičiausiai teks spręsti kario likimą.

Tačiau pernelyg griežtos bausmės pedofilas greičiausiai irgi nesulauks – pastaroji, anot ruso, gali patraukti per daug dėmesio. „Natūraliai žmonėms kyla klausimas, o kas čia buvo, kad tokia bausmė“, – svarstė buvęs karys.

Pasak ruso, taip pat labai tikėtina, kad dėl šios istorijos gali nukentėti ir buvę A. Byčkovo bendražygiai, kurių dėka paaiškėjo pedofilo nusikaltimai

. „Jiems turbūt jau teko pasiaiškinti, kodėl buvo paviešinti tokie dalykai, kodėl nesugebėjo visko išsispręsti viduje, be nereikalingo dėmesio“, – sakė rusas.

Alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder